5 Najlepszych pomysłów na eventy dla firm

5 Najlepszych pomysłów na eventy dla firm

5 Najlepszych pomysłów na eventy dla firm. Bardzo wiele firm decyduje się na organizację imprez dla swoich pracowników. Korzyści płynące z dobrze przemyślanego i planowanego eventu mogą być bardzo duże. Wszystkie wielkie korporacje już od wielu lat zapewniają kadrze niezapomniane emocje na tego typu wydarzeniach.

Eventy dla firm są organizowane, żeby pracownicy wypoczęli i poczuli dużą dawkę motywacji. Impreza może być formą nagrody za dobrze wykonane zadania. Jeżeli atrakcje zostaną wybrane w odpowiedni sposób, to na pewno polepszą atmosferę w firmie i poprawią umiejętności pracy w zespole. Plan wydarzenia powinien być dostosowany do wieku, płci, zainteresowań i możliwości uczestników. Pod spodem znajduje się lista ciekawych pomysłów na imprezy firmowe.

1. Biegi Survivalowe

Biegi survivalowe to na pewno dość oryginalna i niestandardowa propozycja, mimo że coraz więcej firm decyduje się na tę formę rozrywki. Zdrowy styl życia jest modny. Bardzo wiele osób uprawia bieganie, więc pokonanie toru z przeszkodami na pewno sprawi niemałą satysfakcję. Uczestnicy biegu pomagają sobie nawzajem podczas pokonywania trudności ustawionych na trasie. To bardzo zacieśnia relacje między zawodnikami. Niektóre z przeszkód wymagają współpracy, żeby bezpiecznie je pokonać. Rozwija to umiejętność działania w zespole. Eventy dla firm mogą łączyć świetną zabawę z doskonaleniem kompetencji. Euforia uczestników dobiegających do mety jest na tyle duża, że piękne wspomnienia zostaną na długie lata. Można wprowadzić delikatną rywalizację, obdarowując najszybszych i najtwardszych biegaczy nagrodami, a każdego z uczestników pamiątkowym medalem. Należy pamiętać, że biegi survivalowe nie są dla każdego odpowiednią rozrywką. Taki pomysł na organizację imprezy firmowej jest dobry, gdy pracownicy to młodzi ludzie, interesujący się sportem i zdrowym trybem życia. Osoby otyłe albo preferujące inny rodzaj rozrywki będą się niepotrzebnie męczyć. Taki bieg może okazać się dla nich nawet niebezpieczny. Dystans i rodzaje przeszkód należy dopasować do wieku i umiejętności zawodników. Po biegu dobrym pomysłem jest wspólny posiłek regeneracyjny. Emocje gwarantowane!

2. Rajd Off roadowy

Rajd Off roadowy to dość oryginalny sposób na organizację eventu firmowego. Konieczny będzie wyjazd w obszary nadające się do uprawiania tej dyscypliny. Wynajem samochodów terenowych i kierowców wcale nie jest taki trudny. Wiele grup pasjonujących się samochodowymi szaleństwami oferuje przejazdy. Wycieczka w mocnym aucie dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Uczestnicy często boją się, szczególnie podczas stromych zjazdów. Rajdy zazwyczaj odbywają się w lasach. Eventy dla firm odbywające się poza miastem, daleko od cywilizacji mają spory urok. Wiele ludzi bardzo ceni sobie możliwość odpoczynku w takich miejscach. Odważni uczestnicy mogą spróbować jazdy terenowej, pokonując łatwe przeszkody. Gdy wycieczki samochodowe zakończą się, dobrym pomysłem jest zaproszenie wszystkich na klimatyczne ognisko. Dzika przyroda i grill to naprawdę świetny sposób na udaną integrację.

3. Spływ kajakowy

Spływ kajakowy jest bardzo łatwą w organizacji i dość tanią formą wypoczynku. Należy do bardzo uniwersalnych atrakcji. Mało jest ludzi, którzy nie lubią spływów kajakowych. Ta aktywność jest odpowiednia zarówno dla starszych, jak i młodszych uczestników. Dużym plusem jest wyjazd w miejsce, w którym można podziwiać piękną przyrodę. Podczas spływu uczestnicy obserwują krajobraz, odczuwając niemałą przyjemność. Dobrym pomysłem jest wynajęcie ratownika. Oprócz czuwania nad bezpieczeństwem spływu będzie pełnił funkcję przewodnika. Dzięki temu grupa nie zabłądzi. Niektóre rzeki potrafią mieć sporo meandrów i ślepych odgałęzień. Po kajakach dobrze jest zorganizować wspólną kolację. Ta forma wypoczynku na pewno pozwoli miło spędzić czas, lepiej się poznać i odstresować.

4. Dzień na torze wyścigowym

To jest jedna z najciekawszych propozycji. Wiele dużych aglomeracji miejskich ma w swojej okolicy zbudowane tory wyścigowe. Tę infrastrukturę można wykorzystać do organizacji imprezy firmowej. Eventy dla firm powinny być zaplanowane tak, żeby każdy pracownik mógł skorzystać z atrakcji, odczuwając jak największa przyjemność. Jazda samochodem sportowym jest bardzo uniwersalna pod tym względem. Mocne auto wzbudzi wiele emocji, takich jak strach, podniecenie, czy radość. Tor należy zarezerwować z dużym wyprzedzeniem. Firma organizująca przejazdy zapewnia również instruktorów. Nie jest to tania atrakcja, jednak pozostanie na długo w pamięci uczestników.

5. Gry terenowe

To bardzo popularny sposób na organizację imprezy dla pracowników. Gier terenowych istnieje bardzo wiele, ale zazwyczaj najbardziej pożądany jest paintball. Należy do fajnych zespołowych zabaw. Dzięki konieczności współpracy uczestnicy bardzo integrują się ze sobą. Korzystnie, gdy eventy dla firm w tak ciekawy sposób budują zgranie zespołów. Jest to raczej budżetowa forma organizacji imprezy dla pracowników. Bardzo wiele firm zajmuje się wypożyczaniem broni do paintball’a i sprzętu ochronnego. Zabawa gwarantowana!

angielski

About the Author

You may also like these