Apple pay jak działa?

Apple pay jak działa?

Apple pay jak działa? Apple Pay to technologia płatności zbliżeniowych dla urządzeń Apple. Został zaprojektowany, aby przenieść konsumentów z dala od fizycznych portfeli do świata, w którym karty debetowe i kredytowe znajdują się na iPhonie lub Apple Watch, umożliwiając płacenie za pomocą urządzenia zamiast karty. Apple Pay obsługuje większość głównych dostawców kart kredytowych i debetowych, w tym Visa, MasterCard i American Express. Obsługiwana jest także karta Apple Card, co nie jest zaskoczeniem. Musisz korzystać z usług banku uczestniczącego w programie, ale większość dużych banków obsługuje obecnie Apple Pay. Apple Pay działa wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe. Jeśli zobaczysz symbol płatności zbliżeniowych lub symbol Apple Pay w pobliżu czytników przy kasie, będą one z pewnością akceptować Apple Pay.

Model biznesowy Apple

Apple Pay i Apple Card są często pomijane przy analizie modelu biznesowego Apple. Apple Pay i Apple Card mają potencjał, aby być jednym z największych zarobków Apple w 2021 roku i później. Apple Apple Pay i Apple Card odnotowały 100% wzrost rok do roku, co jest niezwykle imponujące, biorąc pod uwagę konkurencję w niszy fintech. Do 2023 roku Apple Pay, z potencjałem wzrostu w Europie i innych krajach, będzie się cieszyć 18% wzrostem w skali roku. Z kolei Apple Card, którego start był wolniejszy, ma potencjał, by do 2023 roku stać się produktem fintechowym nr 1 w ofercie Apple, generującym miliardowe przychody firmy.

Instalacja Apple Pay

Apple pay jak działa?Oto, jak korzystać z Apple Pay w urządzeniu z systemem iOS. Po pierwsze, musisz go włączyć. Proces ten będzie podobny na wszystkich urządzeniach, dzięki temu, jak jednolity jest system iOS. Upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję systemu iOS w swoim urządzeniu. Musisz być również zalogowany przy użyciu swojego Apple ID. Następnie otwórz Portfel i dotknij znaku “plus” w prawym górnym rogu ekranu. Dzięki temu będziesz mógł dodać informacje o swojej karcie kredytowej. Następnie możesz wprowadzić dane ręcznie lub po prostu zeskanować je za pomocą aparatu telefonu. Twój bank prawdopodobnie będzie wymagał dodatkowych kroków, aby autoryzować kartę za pomocą Apple Pay. Po prostu postępuj zgodnie z wszelkimi tekstami lub e-mailami, które możesz otrzymać. Po włączeniu tej funkcji możesz już swobodnie korzystać z karty w Apple Pay. Zalecamy przejrzenie ustawień Portfela. Pozwala to ustawić, która karta jest domyślna, jeśli masz kilka zarejestrowanych kart.

Bezpieczeństwo Apple Pay

Mimo że Apple Pay jest bardzo proste w obsłudze, w tle działa mnóstwo technologii, które sprawiają, że jest bardzo bezpieczne. W rzeczywistości jest to znacznie bezpieczniejsze niż korzystanie z samej karty fizycznej. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak korzystać z Apple Pay i jednocześnie dbać o bezpieczeństwo swoich danych, nie musisz się martwić. Tradycyjnie, karty kredytowe wykorzystują pasek magnetyczny do przechowywania poufnych danych, takich jak numer karty. Problem w tym, że dane te są całkowicie podatne na ataki. Gdy hakerzy odczytają ten pasek magnetyczny, będą w stanie uzyskać numer Twojej karty i użyć jej. Apple Pay przechowuje informacje o Twojej karcie kredytowej w inny sposób. Gdy wprowadzasz dane karty kredytowej, debetowej lub bankowej na swoim iPhonie, Apple Pay nie przechowuje ich w samym urządzeniu. Zamiast tego korzysta z numeru konta urządzenia: zaszyfrowanego kodu odpowiadającego danym Twojej karty.

Funkcjonowanie Apple Pay

Gdy korzystasz z Apple Pay, aby za coś zapłacić, iPhone nie udostępnia sprzedawcy żadnych Twoich danych bankowych. Zamiast tego korzysta z tego kodu. Numer ten, sam w sobie, jest generowany losowo i nic nie znaczy. Jeśli więc złodzieje w jakikolwiek sposób przechwycą lub zhakują ten kod, nie będą w stanie go wykorzystać. Co więcej, każde urządzenie iOS z Apple Pay wymaga użycia Touch ID. Jest to system zabezpieczeń, który wykorzystuje skan odcisku palca użytkownika do autoryzacji urządzenia do dokonywania płatności. Jest to bardzo bezpieczne, ponieważ Twoje odciski są unikalne i niemożliwe do odtworzenia. Gwarantuje też, że każda transakcja za pośrednictwem Apple Pay jest autoryzowana przez Ciebie, a nie przez kogokolwiek innego. Wreszcie, technologia NFC sprawia, że Apple Pay jest zbliżeniową metodą płatności. Nie musisz fizycznie zbliżać karty lub chipu EMV do bankomatu, co jest narażone na oszustwa polegające na skimmingu kart. Jest bezpiecznie, a transakcje trwają kilka sekund.

Apple Pay a Apple Wallet

Apple Pay różni się od Apple Wallet, ale obie te usługi są ze sobą ściśle powiązane. Różnią się też od Apple Pay Cash. Oto jak. Apple Pay to usługa oferowana przez Apple, która umożliwia dokonywanie płatności cyfrowych. Apple Wallet to aplikacja, w której zarządzasz kontami skonfigurowanymi do współpracy z Apple Pay. Aplikacja ta umożliwia dodawanie i usuwanie kart, które mają być używane do płatności. Aby zarządzać niektórymi aspektami tego konta, takimi jak to, która karta jest ustawiona jako domyślna, musisz przejść do Ustawienia > Wallet & Apple Pay. Apple Pay Cash to usługa umożliwiająca wysyłanie i odbieranie pieniędzy między osobami fizycznymi. Możesz utrzymywać saldo na koncie Apple Pay Cash lub przelać je na konto bankowe. Współpracuje z Apple Message i Siri, więc możesz użyć głosu, aby wysłać komuś pieniądze za pomocą wiadomości tekstowej.

About the Author

You may also like these