Automatyka przemysłowa

Automatyka przemysłowa

Automatyka przemysłowa – świadomość wewnętrznej potrzeby automatyzacji przemysłowej jest kluczem do wdrażania nowoczesnych rozwiązań. Przedsiębiorca musi dojść do wniosku, że konieczne jest wdrożenie systemu automatyzacji zarządzania na produkcji. Taka potrzeba może powstać np. z powodu ciągłego niedotrzymywania terminów, odkrycia nieznanych kosztów czy nadmiernego wzrostu nadgodzin. Jednak nawet jeśli nie widać żadnych poważnych problemów, wielu menedżerów nieustannie dąży do poprawy efektywności produkcji własnej firmy.

Projektowanie automatyki przemysłowej

Automatyka przemysłowaW trakcie swojej pracy nasza firma zrealizowała dużą liczbę projektów automatyki przemysłowej w różnych obszarach. Podstawowymi zasadami każdej naszej pracy są jak zawsze: koncentracja na wymaganiach klienta, praca na wyniki, krótkie terminy realizacji, niezmiennie wysoka jakość świadczonych usług, indywidualne podejście, kreatywna, zgrana praca profesjonalnego zespołu. Naszą pracą wielokrotnie udowodniliśmy w praktyce wysoki profesjonalizm. Potwierdza to ogromna liczba pomyślnie wdrożonych prac nad zautomatyzowanymi systemami sterowania w różnych gałęziach przemysłu. Poza wykonywaniem projektów automatyki przemysłowej, wykonujemy usługę jej serwisowania i naprawy.

Naszym zadaniem jest tworzenie układów urządzeń do systemów automatyki przemysłowej. Projektujemy zarówno maszyny do montażu jak też linie montażowe. Przyjmujemy zlecenia na opracowanie urządzeń do transportu bliskiego a także systemów paletyzujących. W zakresie naszych działań jest projektowanie urządzeń kontrolno-pomiarowych to znaczy: czujniki, mierniki, rejestratory, aparatura pomiarowa, przetworniki itd.

Podejmujemy się tworzenia projektów na:

 • Urządzenia takie jak: napędy, zawory, pompy, silniki, przepustnice.
 • Urządzenia sterujące: komputery przemysłowe, sterowniki PLC, panele operatorskie.
 • Oprogramowanie : oprogramowanie do wizualizacji procesów przemysłowych.
 • Systemy łączności: przesyłanie danych w sieciach przemysłowych itp.

Automatyka przemysłowa – etapy zarządzania

Im wyższy poziom świadomości klienta tym większe prawdopodobieństwo końcowego sukcesu projektu wdrożeniowego. Przecież taka poprawa organizacji procesów wiąże się z istotnymi zmianami, w rzeczywistości nie jest to tylko projekt wprowadzenia systemu informatycznego, ale projekt przeprojektowania zarządzania całą produkcją jako całością. Tak znaczące zmiany muszą być wspierane na najwyższym poziomie, aby odniosły sukces.

Istnieją trzy klasyczne etapy zarządzania zmianą jako sposób rozwiązywania problemów i osiągania celów:

 • Identyfikacja i oznaczenie problemu.
 • Opracowywanie rozwiązań, ich testowanie i optymalizacja.
 • Konsolidacja wyniku.

Szczególnie ważny jest ostatni punkt w projekcie wdrożenia systemu automatyki, choć wiele osób o nim zapomina. Po zmianach system nie powinien się cofać. Aby osiągnąć założone cele, nasza firma prowadzi opracowania przedprojektowe, optymalizując proponowane rozwiązania, wykonujemy projekty i uruchomienia, serwis urządzeń i systemów oraz ich naprawę.

Ogromne doświadczenie, wysoko wykwalifikowana kadra pozwalają nam na zastosowanie w projektowaniu, obok klasycznych rozwiązań, własnych rozwiązań oraz innowacyjnych opracowań producentów w dziedzinie automatyki przemysłowej. Wybierając naszą firmę zajmującą się automatyką przemysłową, masz gwarancję otrzymania wysokiej jakości i nowoczesnego systemu sterowania procesami, przejrzystego, intuicyjnego, najbardziej informacyjnego systemu automatyzacji, który absolutnie spełnia Twoje potrzeby.

Serwis i konserwacja automatyki przemysłowej

napraw falownikówAutomatyzacja procesów technologicznych i produkcji Twojego przedsiębiorstwa to podstawowe zadanie, które pomoże Ci zwiększyć ilość i jakość Twoich produktów. Konserwacja serwisowa i kontrola nad stanem technicznym urządzeń jest ważnym elementem każdej produkcji. Wady konstrukcyjne, wadliwy sprzęt, brak konserwacji mogą spowodować wypadek. W trakcie naszej pracy wykonaliśmy ogromny zakres prac instalacyjnych i uruchomieniowych.

Serwis automatyki przemysłowej obejmuje:

 • Modyfikacja i aktualizacja oprogramowania.
 • Uruchomienie urządzeń elektrycznych.
 • Prace remontowe na urządzeniach automatyki przemysłowej.
 • Identyfikacja i rozwiązywanie problemów ze sprzętem.
 • Konserwacja i wsparcie techniczne automatyki.
 • Inspekcja urządzeń elektrycznych.
 • Naprawa technologii napędowej.
 • Dostawa części zamiennych.

Główne usługi serwisowe to:

 • Zautomatyzowany system sterowania – (uruchomienie, wsparcie techniczne dla zautomatyzowanych systemów sterowania).
 • Konserwacje, diagnostyka układów automatyki przemysłowej, naprawa urządzeń technicznych, sprawdzanie blokad, alarmów i pracy urządzeń.
 • Sprawdzanie połączeń elektrycznych, bloków i zespołów, stanów płyt, kondensatorów na napięcie stałe.

Posiadamy duże doświadczenie w projektowaniu i naprawianiu systemów automatyki przemysłowej, mamy wszelkie niezbędne zezwolenia, licencje i certyfikaty, a także magazyn materiałów i urządzeń do szybkiej wymiany. Wysoki poziom profesjonalizmu projektantów, programistów, technologów, kwalifikacje pracowników pozwalają nam na wykonanie wszelkich niezbędnych prac serwisowych i naprawczych w krótkim czasie.

About the Author

You may also like these