Ciekawe i funkcjonalne akcesoria do telefonów

W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas ma minimum jeden telefon komórkowy, którego zabieramy wszędzie ze sobą. Na rynku można więc dostać coraz więcej akcesoriów do telefonów, wszelakiego zastosowania. Dla jednych osób klasyczne etui na telefon czy szkło hartowane to zdecydowanie za mało. Jakie akcesoria do telefonów mogą okazać się pomocne w trakcie codziennego użytkowania smartfona?

 

Szkło hartowane

 

Aby, zminimalizować ryzyko porysowania czy zabrudzenia ekranu telefonu warto kupić szkło hartowane. Szkło skutecznie chroni wyświetlacz przed zarysowaniem oraz pęknięciem wywołanym silnym uderzeniem mechanicznym, czy kontaktem z ostrymi przedmiotami. Szkło hartowane odznacza się wysoką odpornością na uderzenia, jego twardość natomiast zależy od danego modelu. Najlepsze szkła hartowane posiadają twardość 9H. Właściwie wybrane i zamontowane szkło hartowane powinno doskonale przylegać do ekranu, przez co stanie się ono właściwie niezauważalne. Dobrym rozwiązaniem jest zakup szkła hartowanego, które chroni wyświetlacz także na jego rogach. Powinno być całkowicie przezroczyste i świetnie oddawać kolorystykę wyświetlacza. Dzięki takiej ochronie zapewnimy ekranowi pełne bezpieczeństwo, w razie upadku smartfona będziemy musieli wymienić jedynie szkło hartowane, a nie drogi wyświetlacz telefonu.

 

Kable USB

 

Bardzo praktyczne akcesorium do telefonu. Warto posiadać chociaż jeden kabel cały czas przy sobie. Może on posłużyć do szybkiego naładowania telefonu czy transmisji danych z niego na komputer. Wysokiej jakości kable USB powinny charakteryzować się wytrzymałością na próby zginania oraz rozciągania. Ciekawym rozwiązaniem na rynku są kable USB ze zmiennymi końcówkami, które mogą się okazać potrzebne.

 

Selfie stick

 

Wśród akcesoriów do telefonów bezsprzecznie dalej króluje selfie stick. Taki gadżet znajduje zastosowanie zwłaszcza w czasie podróży, kiedy trudno jest nam zrobić samemu zdjęcie. Piękną pamiątką z dalekiej podróży są pełne emocji zdjęcia, do ich zrobienia nie musimy już prosić obcych osób, jakich spotkamy w danym kraju. Można bez problemu wykonać zdjęcie grupowe właśnie przy zastosowaniu selfie stick. Kijki zyskały popularność na całym świecie i są cenione zwłaszcza przez osoby kochające podróże oraz fotografowanie. Kijki teleskopowe można rozkładać, przez co zrobimy zdjęcie na wybraną odległość. Taki gadżet możemy zabrać wszędzie ze sobą, gdyż po złożeniu jest on niewielki. Dzięki niemu wykonamy ujęcia zarówno sobie, jak i widokom za nami. Selfie stick gwarantuje stabilne trzymanie telefonu, a przy użyciu specjalnego przycisku robimy nim zdjęcia. Jest on niezwykle prosty i komfortowy w użytkowaniu, oprócz tego kosztuje bardzo niewiele. Najtańszy kijek znajdziemy w sklepach już za dziesięć złotych. Kijem umożliwia nam bezproblemowe ominięcie napotkanych przeszkód, by uwiecznić na zdjęciu dany obiekt, który znajduje się za tłumem ludzi czy murem. Selfie stick warto mieć wszędzie ze sobą, gdyż nigdy nie wiemy, kiedy się nam to akcesorium do telefonu przyda, być może będziemy chcieli zrobić sobie zdjęcie, a może chcemy mieć fotkę wraz z przyjaciółmi.

 

Elastyczny tripod

 

Tripod jest niewielkim statywem, to bardzo ciekawe akcesorium do telefonu. Wpływa na znaczną poprawę jakości wykonywanych zdjęć po zmroku, kiedy czas naświetlania jest dłuższy. Statyw sprawdza się też w trakcie oglądania filmu na telefonie. Dzięki statywowy z elastycznymi nóżkami możemy umieścić nasz smartfon na każdej powierzchni czy przymocować go do barierki. Tripod zakupimy od kilkunastu do nawet kilkuset złotych, w zależności od jakości oraz marki produktu.

 

Lampa błyskowa do selfie

 

Pewne telefony zostały wyposażone w diody doświetlające znajdujące się przy przednim aparacie albo do doświetlenia twarzy wykorzystują wyświetlacz. Jeżeli jednak nasz telefon nie posiada takiej opcji, a marzą nam się selfie po zmroku, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie zakup lampy błyskowej do selfie. Dostępne lampy do selfie różnią się między sobą wymiarami, kształtem, sposobem zasilania oraz oczywiście ceną. Niektóre z nich należy umieścić w gnieździe słuchawkowym, a inne mocowane są przy użyciu klamry.

 

Zestaw głośnomówiący

 

 

Wśród akcesoriów do telefonów nie może zabraknąć zestawu głośnomówiącego, zwłaszcza jeśli na co dzień poruszamy się autem. Każdy kierowca powinien posiadać taki zestaw, dzięki czemu zwiększy on swoje, jak i innych osób bezpieczeństwo na drodze. Urządzenia oferowane przez sklepy z akcesoriami do telefonów dają doskonałą swobodę ruchu i nie rozpraszają kierującego pojazdem. Warto pamiętać o tym, iż w naszym kraju rozmawianie przez telefon w trakcie prowadzenia samochodu jest zabronione i niesie ze sobą pewne konsekwencje. Kierowca rozmawiający przez telefon może otrzymać mandat od 200 złotych oraz 5 punktów karnych. Wybór zestawów głośnomówiących jest bardzo duży. To, jaki zestaw wybierzemy, zależy w dużej mierze od naszych potrzeb oraz preferencji. Niektóre modele są zaawansowane i mają wiele funkcji, inne natomiast proste i łatwe w obsłudze. Warto zwrócić uwagę na podstawowe parametry wybranego modelu.

 ZOBACZ WIĘCEJ:

 

 

 

angielski