Damska koszula – jak wybrać taką, która będzie najbardziej uniwersalna?

Damska koszula - jak wybrać taką, która będzie najbardziej uniwersalna?

Damska koszula – jak wybrać taką, która będzie najbardziej uniwersalna? Pod wieloma względami modowymi mężczyźni mają znacznie łatwiej od kobiet, a ich wybór odzieżowy jest znacznie łatwiejszy. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku koszuli. Podczas gdy dla mężczyzny wystarczy to, że takowa mu się podoba i posiada właściwy dla niego rozmiar (najczęściej taki po prostu dopinający się), damska koszula musi spełniać mnóstwo innych warunków. Zwłaszcza, jeśli jest dobierana na konkretną okazję. Na co więc zwrócić uwagę przy jej zakupie? Co w tego typu koszuli jest najważniejsze? Jakie są wreszcie okazje, na które kobieta może założyć koszulę? Te wszystkie rzeczy postaramy się wyjaśnić w naszym artykule.

Damska koszula – na jakie okazje?

Damska koszula - jak wybrać taką, która będzie najbardziej uniwersalna?
Damska koszula – jak wybrać taką, która będzie najbardziej uniwersalna?

Patrząc na to, jak wygląda damska koszula i zastanawiając się nad tym, z jakiej okazji można byłoby ją założyć, na usta ciśnie się “z każdej”! Jest to po części prawda, gdyż koszula należy do najbardziej uniwersalnych elementów damskiej garderoby. Sprawdzi się między innymi przy okazji:

  • pracy biurowej, w której górę weźmie jej elegancja – tutaj warto stawiać na prostą kolorystykę i typowy dla biura fason, jednak nie jest to konieczność (każda damska koszula jest akceptowana w tej konwencji społecznej);
  • wyjść ze znajomymi – wtedy sięga się zwykle po sportowy egzemplarz koszuli;
  • wyjść służbowych, w ramach których trzeba wyglądać elegancko i profesjonalnie.

Z czym nosić koszulę?

Najbardziej powszechnym, zwłaszcza w tym sezonie, zastosowaniem damskiej koszuli (zwłaszcza tej w fasonie sportowym) jest połączenie jej z dżinsami oraz szpilkami. Sprawdza się ono w biurowych stylizacjach, ale też w spotkaniach z koleżankami z pracy. Jest eleganckie, ale zarazem wyraża pewność siebie. Koszulę bez problemu można też połączyć ze spódniczką, ale też innymi rodzajami spodni. Pamiętajmy też, że nie zawsze musi być w nie wpuszczona. Wszystko zależy tutaj od naszego indywidualnego gustu, ale i okazji. Z koszulą idealnie współegzystują eleganckie żakiety, również te o bardziej intensywnej kolorystyce.

Na co zwracać uwagę przy wyborze koszuli?

Damska koszula, wbrew wszelkim pozorom, nie należy do najłatwiejszych do wybrania. Wszystko ze względu na to, że rynek oferuje mnóstwo ich modeli, każdy z których kusi czymś zgoła odmiennym. Choć najlepiej jest postawić tutaj na prostotę, nie każdej z nas ona wystarczy. Ważne w tym wszystkim jest to, abyśmy mogły czuć się swobodnie w wybranej przez nas koszuli – niezależnie od jej rozmiaru, koloru czy wzoru. Choć bowiem sama w sobie zwiększa profesjonalny i elegancki wygląd, nie pomoże przy braku pewności siebie. Jest jednak go w stanie uwydatnić. Poniżej przedstawiamy kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy jej wyborze.

1. Rozmiar

Najważniejszy w damskiej koszuli jest jej odpowiedni rozmiar – to od niego zależy komfort jej noszenia, ale i ostateczny wygląd. Damska koszula nie może być za mała, ani też za duża. W tym pierwszym przypadku może się bowiem okazać niewygodna, ale też może wykazywać tendencje do pokazywania bielizny czy ciała. To jest niedopuszczalne. Zbyt duża koszula wygląda z kolei nieelegancko.

2. Kolor i wzór

W szafie każdej kobiety powinna się znaleźć co najmniej jedna klasyczna koszula, a zatem taka w kolorze białym lub czarnym. To ona jest najbardziej uniwersalna i sprawdza się w niemal każdym przypadku. Warto jednak mieć również kilka koszul z bardziej odważnym wzorkiem (świetne są na przykład koszule w paski), ale i nietypowej, chociażby bardzo jaskrawej i wyrazistej kolorystyce. Choć nie na każdą okazję się nadadzą, jest sporo sytuacji, w których okażą się idealne.

3. Fason

Fason koszuli tak właściwie definiuje jej ostateczny wygląd. Najlepiej jest dostosować go do naszej sylwetki, w taki sposób, aby uzupełnić nasze mankamenty, a uwydatnić zalety. Na rynku istnieje sporo modeli koszul, przy czym warto mieć nie tylko te typowo biznesowe, ale i takie pół-oficjalne oraz sportowe.

4. Materiał wykonania

Rzecz bardzo ważna, bo w największym stopniu wpływająca na komfort noszenia. Kobiety najczęściej decydują się na koszule z wiskozy i poliestru, kierując się wyłącznie ich niską ceną. Nie możemy wychodzić z założenia, że każda koszula jest taka sama – nawet kilka białych może być od siebie zupełnie różne, jeśli każda z nich została wykonana na bazie innego materiału. Opcją najbezpieczniejszą jest postawienie na klasykę – na pewno nie pożałujemy wyboru koszuli w stu procentach bawełnianej, która pozwoli nam czuć się lekko, będzie przepuszczała powietrze (ważne w sytuacjach, gdy mocno się pocimy), ale też nie podrażni naszej skóry przy całodniowym jej noszeniu.

Podsumowanie

Damska koszula jest czymś, co powinno się znaleźć w szafie każdej szanującej się kobiety. Jest elementem garderoby niezwykle uniwersalnym, a w zależności od zastosowania potrafi być elegancka lub luźna, wręcz sportowa. Nie pozostawia też wątpliwości fakt, że jest też opcją prostą na wyjście czy to służbowe, czy też ze znajomymi. Prostą, bo taką pasującą do wszystkiego. Może więc bez problemu pełnić rolę modowej deski ratunku. Tak też jest zresztą traktowana przez wiele pań.

angielski francuski niemiecki hiszpański

About the Author

You may also like these