Gry komputerowe nie muszą być szkodliwe

Gry komputerowe nie muszą być szkodliwe

Gry komputerowe nie muszą być szkodliwe – na temat gier komputerowych istnieje wiele opinii. Jeszcze jakiś czas temu w mediach pojawiało się wiele głosów negatywnych, które jasno określały, że gry komputerowe mogą być niebezpieczne. Jednak wszystko na szczęście się zmienia, a branża gier się rozwija. Dzięki temu powstaje wiele dedykowanych sprzętów, takich jak komputer dla graczy, meble, słuchawki i tak dalej.

Dlaczego warto grać w gry komputerowe?

Aktualnie tworzone gry komputerowe są na bardzo wysokim poziomie. Najlepsze gry potrafią wciągać na wielogodzinną rozgrywkę i po prostu przenoszą gracza do innego świata. Jednak mają też swoje wymagania, dlatego, jeśli ktoś chce traktować gry jako rozrywkę, to warto zainwestować w prawdziwy komputer dla gracza. Dedykowany sprzęt na pewno będzie nieco droższy niż standardowy, szczególnie gry wymagają coraz lepszych parametrów od komputerów dla graczy, jednak mimo to warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem. Gry teraz nie tylko pozwalają zabijać czas, ale też odstresować się, poćwiczyć, poznać kogoś nowego i zacieśnić stare znajomości.

Gry komputerowe nie muszą być szkodliwe
Gry komputerowe nie muszą być szkodliwe

Na temat tej formy rozrywki powstało wiele mitów, które wymagają tego, by po prostu nad nimi pomyśleć i naprawdę zastanowić się, czy mają cokolwiek wspólnego z prawdą. Mity na ten temat wśród naszego społeczeństwa zaczęły się kształtować na początku lat 90, gdy branża gier dopiero zaczęła stawiać pierwsze kroki, a posiadanie komputera, czy też konsoli do gier, było czymś naprawdę niecodziennym. Wiele osób, zamiast opierać się na prawdzie, budowało na temat gier swoje legendy i tak też powstały teorie odnoszące się do skutków na zdrowiu fizycznym, psychicznym, czy też tego, że młodzież nagle przestała się pojawiać na mieście, bo przecież wszyscy całymi dniami przesiadują przed komputerem. Mało osób zauważało, ile korzyści przynoszą gry komputerowe i jakie pozytywne zmiany wprowadzają do życia człowieka. Jednak już samo pojawienie się dedykowanych komputerów dla graczy, specjalnych urządzeń, to znak, że powoli wszystko zaczyna się zmieniać.

Zdrowa pozycja przy komputerze

Faktem jest, że długotrwałe przesiadywanie w jednej pozycji przy komputerze, może być szkodliwe dla kręgosłupa. Mięśnie mogą zesztywnieć, stawy zaczną boleć i tak będą rozwijać się problemy między innymi z plecami. Jednak jeśli ktoś kupuje dedykowany komputer dla graczy, to zapewne pozwoli sobie również na inne wydatki, które przydadzą się przy takim sprzęcie, które wpłyną na wygodę pracowania i grania przy komputerze. Na pewno wśród takich wydatków znajdzie się miejsce na specjalny, wygodny fotel, który jest przystosowany do wielogodzinnych rozgrywek. Nie jest to typowe krzesło biurowe, lecz krzesło, które ma zapewnić oparcie każdej części kręgosłupa, a także szyi i głowie. Dodatkowo nie jest to proste oparcie, lecz zazwyczaj wpasowuje się w kształt kręgosłupa. Obowiązkowo w większości krzeseł biurowych znajduje się również możliwość regulacji takich krzeseł, aby można je było dostosować do swojego wzrostu, a także do wysokości biurka i tak dalej.

Jeśli kupujemy komputer dla graczy, krzesło, to warto również zadbać o resztę sprzętu. Nawet jeśli ktoś od razu nie może sobie pozwolić na takie duże zakupy, to zawsze warto z czasem powoli kupować cały sprzęt. Warto pomyśleć na przykład o specjalnym monitorze, który nie będzie negatywnie wpływał na wzrok. Takie monitory zazwyczaj są droższe od standardowych, ale mimo wszystko warto w niego zainwestować. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę, czy jest to monitor, który pozwala na regulowanie jasności, kontrastów, dobrze wyostrza obrazy i tekst, czy jakość wyświetlanego obrazu jest na wysokim poziomie i tak dalej. Monitor nie powinien razić w oczy, ponieważ wtedy męczą się one i ich stan się pogarsza. Jeśli nasze oczy będą szybko się męczyć, to możemy stracić przyjemność z przebywania przed monitorem.

Parametry komputer dla gracza

Dobry komputer dla graczy powinien posiadać odpowiednie parametry i to na nich należy się skupić, gdy decydujemy się na kupno, ponieważ to właśnie od cech komputera je urządzeń, z których się on składa, będzie zależeć jego jakość. Na początek należy zająć się procesorem. Powinien być on co najmniej 4 rdzeniowy, jednak warto przygotować się na to, że z roku na rok gry będą stawiały przed komputerami coraz wyższe oczekiwania, dlatego też warto pomyśleć o 6 lub nawet 8 rdzeniowym procesorze.

Teraz czas na pamięć RAM. Przy dzisiejszych grach łatwo jest chyba zauważyć, że im więcej, tym lepiej. 8 GB RAM będzie wystarczające, jednak jeśli zażyczymy sobie zagrać w bardziej wymagającą grę, to może pojawić się problem z płynnością i jakością grania. Dlatego też warto zainwestować w 16 GB RAM. Jeśli kupiony komputer ma posłużyć lata, to nie będzie to nietrafiona inwestycja. Ostatnią pozycją z tych najważniejszych, jest dysk twardy. Do wyboru mamy dyski HDD i SSD. Jeśli tylko będzie taka możliwość, to warto wybrać komputer z HDD, jednak dodatkowo postarać się o SSD. Zapewni to optymalne możliwości sprzętu.

angielski francuski niemiecki hiszpański

About the Author

You may also like these