Implanty zębów Szczecin

Implanty zębów Szczecin

Implanty zębów Szczecin – aby wszczepienie implantu zakończyło się powodzeniem, pacjent powinien przestrzegać pewnych zaleceń dotyczących stylu życia zarówno przed, jak i po zabiegu. Jedną z najważniejszych zasad jest rzucenie palenia i picia alkoholu. Nie należy przeciążać też organizmu pracą fizyczną, lepiej dobrze odpocząć i się wyspać.

Przygotowanie do zabiegu wszczepienia implantów zębów w Szczecinie

Przed wszczepieniem korzeni tytanowych lub cyrkonowych w kość szczęki, trzeba będzie przejść kompleksowe badania. Specjaliści z kliniki implantologii stomatologicznej ze Szczecina szczególnie dokładnie sprawdzają stan tkanek przyzębia. Aby to osiągnąć, może okazać się konieczne przejście niektórych badań laboratoryjnych, a także poddanie się badaniu rentgenowskiemu. Pomoże to określić obecność przeciwwskazań i wystarczającą objętość kości w miejscu, w którym planuje się umieszczenie sztucznego korzenia.

Na podstawie uzyskanych danych implantolog przedstawi odpowiednie metody leczenia, długość okresu rehabilitacji, a także opisze wynik końcowy. Na wstępnej konsultacji przed zamocowaniem implantów zębów w Szczecinie https://doboszimplanty.pl/ specjalista przeprowadzi wywiad medyczny który ujawni obecność nałogów, a także chorób przewlekłych. Takie momenty należy brać pod uwagę już na etapie przygotowania do interwencji chirurgicznej.

Badania diagnostyczne RTG i CT przed implantacją zębów w Szczecinie

Implanty zębów Szczecin
Implanty zębów Szczecin

Na podstawie obrazu klinicznego implantolog  może wykonać tomografię komputerową, RTG miejscowe lub ortopantomogram, czyli badanie panoramiczne (z licznymi brakami zębowymi). Nowoczesny sprzęt gwarantuje trójwymiarowe i wyraźne obrazy, które pomagają ocenić dokładny stan naczyń i zakończeń nerwowych w miejscu implantacji. Tomografia komputerowa wykonywana przed wszczepieniem implantu zęba w Szczecinie jest ważnym etapem, na podstawie którego implantolog określa optymalne parametry przyszłych implantów, a także kąt ich nachylenia podczas instalacji. Jest to badanie, które pozwala na uzyskanie obrazu całego układu szczękowego pacjenta. Na podstawie tych danych ocenia się objętość i jakość tkanki kostnej, położenie nerwów i zatok.

Implantolog https://doboszimplanty.pl/cennik/ ustali, czy istnieją jakiekolwiek nieprawidłowości układu szczękowego, które mogą stać się przeszkodą w implantacji (torbiele, ziarniniaki, ogniska przewlekłego zapalenia przyzębia itp.). Dentystyczna tomografia 3D jest bezpieczna ze względu na to, że wiązka jest wąsko skupiona, a pacjent otrzymuje minimalną ekspozycję na promieniowanie. W nowoczesnych tomografach nie ma konieczności wyposażania oddzielnych pomieszczeń chronionych, umieszcza się je bezpośrednio w gabinetach stomatologicznych. Tomografy dla stomatologii różnią się przede wszystkim rozdzielczością.

Jakie analizy są potrzebne przed instalowaniem implantów zębów w Szczecinie?

Warunkiem implantacji jest wykonanie badań laboratoryjnych, co pozwoli na szybkie zidentyfikowanie u pacjenta obecność poważnych patologii, procesów zapalnych w organizmie. A także uda się sprawdzić krzepliwość krwi, co jest ważne podczas każdej interwencji chirurgicznej. Konieczne jest wykonanie testu na HIV, zapalenie wątroby itp.

Dodatkowo implantolog może zalecić badanie krwi na glukozę, na przykład, jeśli jest podejrzenie cukrzycy. Jeśli pacjent skarży się na częste reakcje alergiczne, może być konieczna ocena poziomu immunoglobulin i wykonanie testów na alergeny. Zaleca się również sprawdzenie funkcjonowania tarczycy, serca, naczyń krwionośnych i innych ważnych narządów. Szczególnie ważne jest dbanie o zdrowie kobiet w okresie menopauzy, ponieważ często towarzyszą im choroby takie jak osteoporoza, które mogą prowadzić do nieprzyjemnych powikłań.

Jak przebiega przygotowanie jamy ustnej do wszczepienia implantów w Szczecinie?

Przed implantacją zębów w Szczecinie, niezależnie od tego, ile zębów planuje się odbudować, konieczne jest przygotowanie całej jamy ustnej. Bardzo ważne jest wyeliminowanie wszelkich procesów zapalnych, ponieważ ich rozwój jest wywoływany przez drobnoustroje i bakterie, które mogą przedostać się do otworu i tym samym wywołać stan zapalny tkanek wokół implantu. Dlatego jama ustna powinna być jak najbardziej sterylna.

Przed wszczepieniem implantów należy wyleczyć następujące schorzenia zębów:

  • Próchnica.
  • Zapalenie okostnej.
  • Zapalenie przyzębia.

Ważne! To nie pacjent ocenia stan zębów, ale implantolog!Trzeba pamiętać, że zęby są źródłem infekcji.To na ich porowatej powierzchni, gromadzi się ogromna liczba patogennych mikroorganizmów. Dlatego w przypadku paradontozy nie można się jej pozbyć – można jedynie spowolnić jej rozwój.

Co robić i czego nie robić przed implantacją?

Na około tydzień przed zabiegiem pacjent powinien zrezygnować ze wszystkich nałogów: palenia, picia napojów alkoholowych, jedzenia fast foodów itp. Najlepiej zaopatrzyć się w zdrowe i bogate w witaminy produkty, takie jak kefir, twarożek, owoce i świeże warzywa. Jeśli istnieje potrzeba zażywania specjalnych leków, które spowalniają krzepnięcie krwi, trzeba je czasowo odstawić.

Mniej więcej dzień przed planowanym zabiegiem warto wykonać profesjonalne oczyszczenie jamy ustnej z płytki nazębnej i twardych osadów na szkliwie. Wszystkie leki należy stosować wyłącznie po konsultacji ze specjalistą. Zadaniem implantologów stomatologicznych z https://www.facebook.com/ImplantyZebowSzczecin jest nie tylko wykonanie pięknych sztucznych zębów, ale także przywrócenie funkcji zębów. Aby pacjent po wszczepieniu implantów w Szczecinie mógł żuć dowolne jedzenie bez bólu i z przyjemnością.

angielski francuski niemiecki hiszpański

About the Author

You may also like these