Jak sfinansować zakup mebli do sklepu?

Jak sfinansować zakup mebli do sklepu?

Jak sfinansować zakup mebli do sklepu? W każdym sklepie niezwykle ważnym elementem jest odpowiednie wyposażenie. Jego wybór może okazać się jednak dość kłopotliwy. Jeszcze bardziej problematyczna jest kwestia tego, skąd wziąć na to pieniądze. Istnieje kilka ciekawych rozwiązań, które mogą znacząco nam to ułatwić. Czy leasing może okazać się dobrym sposobem na to, by sfinansować wyposażenie sklepu? 

Dlaczego kredyt jest tak częstym źródłem finansowania mebli? Czy warto zdecydować się na dofinansowanie unijne? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Czy leasing może okazać się dobrym sposobem na to, by sfinansować wyposażenie sklepu?

Jak sfinansować zakup mebli do sklepu?
Jak sfinansować zakup mebli do sklepu?

Istnieje wiele metod korzystnego pokrycia kosztów wyposażenia sklepu, a finansowanie leasingiem bez wątpienia daje możliwość poprawy płynności finansowej kupującego. Co więcej, płatność tego rodzaju jest formalnie kosztem uzyskania konkretnego przychodu, dzięki czemu opodatkowanie ma mniejszą podstawę i jest o wiele niższe. Warto wspomnieć, że przedłużona umowa bądź zupełnie nowa powodują, że środki trwałe mogą być pod większą kontrolą, dzięki czemu czujemy się o wiele bezpieczniej pod kątem finansowym. Wszelkie te środki trwałe, które wchodzą w listę wyposażenia sklepu (takie jak meble czy lady), po zakończeniu czasu trwania ważności umowy mają prawo być przeniesione na własność  po cenie, która jest stosunkowo korzystna i niejednokrotnie odbiega od ceny rynkowej. W większości przypadków jest to po prosty wysokość raty, a w skrajnych przypadkach – symboliczna złotówka. W sytuacji, gdy sklep straci swoją płynność finansową, wówczas sprzęt przekazywany jest do instytucji leasingowej. Dochodzi do rozliczenia pomiędzy obiema stronami, a sprzęt jest zwracany i może być wykorzystywany ponownie w przyszłości, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

Dlaczego kredyt jest tak częstym źródłem finansowania mebli?

Istnieje wiele źródeł finansowania, które umożliwiają zakup mebli do sklepu. Wybór w tym zakresie jest bardzo szeroki i zależy nie tylko od naszych indywidualnych preferencji, ale również od aktualnej sytuacji finansowej i wielu innych czynników. Do przykładowych źródeł najczęściej zalicza się pieniądze pochodzące od wspólników, zaciąganie zobowiązań wobec kontrahentów, środki pozyskane z bliskiego otoczenia, dotacje, a także kredyty bankowe. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością w sytuacji, gdy stopy procentowe są stosunkowo niskie. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na kredyt, a może preferujemy pożyczkę bankową, w każdym przypadku jest to dobre rozwiązania, jeśli brakuje nam funduszy. Nie zmienia to jednak faktu, że zmuszeni jesteśmy do porównywania ze sobą wielu ofert pod kątem tego, czy są one korzystne dla przedsiębiorcy. Należy zwracać uwagę na naprawdę wiele szczegółów, bowiem w teorii podobne oferty bankowe w rzeczywistości mogą różnić się Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania lub innymi parametrami. Jeśli mamy wątpliwości w zakresie tego, na kredyt jakiego podmiotu się zdecydować, warto poprosić o pomoc wyspecjalizowaną firmę, która doskonale zna się na wykonywanych obowiązkach.

Czy warto zdecydować się na dofinansowanie unijne?

Wcześniej wspominaliśmy o tym, że doskonałym źródłem finansowania może okazać się kredyt. Należy jednak mieć na uwadze to, że zmuszeni jesteśmy do oddawania odsetek, w konsekwencji koszty firmy każdego roku zwiększają się, co nie do końca jest satysfakcjonujące. Alternatywnym rozwiązaniem są zatem dofinansowania unijne. Jest to jednak możliwość tylko dla tych osób, które nie ukończyły jeszcze 30 roku życia. Wystarczy, że uda nam się znaleźć odpowiedni program i zdecydujemy się na przystąpienie do niego. Gdzie możemy szukać informacji w zakresie tego, jakie fundusze europejskie mogą nam pomóc? Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest po prostu skontaktowanie się z punktem informacyjnym Funduszy Europejskich. To właśnie tam otrzymamy fachową pomoc i to zupełnie za darmo. Możliwe jest też poszukiwanie informacji na własną rękę w wyszukiwarce dotacji unijnych dla przedsiębiorstw. 

Poznaj koniecznie:

Czy warto poważnie zastanowić się nad franczyzą?

Jednym ze sposobów na rozpoczęcie własnego biznesu w aktualnych czasach jest franczyza. Jest ona bowiem gwarancją tego, że otrzymamy dużą dawkę wiedzy i doświadczenia. Wchodzimy na rynek zatem przy niższym ryzyku, a także przy niższych kosztach, aniżeli zdecydowalibyśmy się to zrobić na własną rękę. Pamiętajmy o tym, że wybór franczyzodawcy powinien być decyzją długoterminową. Istotne jest, aby została ona podjęta świadomie, spokojnie i bez niepotrzebnego pośpiechu. Warto również poprosić o umowę franczyzową do wglądu. Przeanalizujmy wszelkie postanowienia pod kątem zagrożeń. Kluczowa w tym przypadku może okazać się konsultacja z doświadczonym prawnikiem. Jeśli franczyzodawca odmawia udostępnienia umowy przed podpisaniem w zdecydowanej większości przypadków ma coś do ukrycia. Franczyza to sposób na oszczędzenie przeznaczanych środków finansowych. 

About the Author

You may also like these