Jaki obiektyw do fotografii klubowej?

Jaki obiektyw do fotografii klubowej?

Jaki obiektyw do fotografii klubowej? Bez względu na to, jak dobre masz kreatywne oko, robienie zdjęć w nocnym klubie może być zniechęcającym wyzwaniem. Poza faktem, że będziesz fotografować przy słabym oświetleniu, musisz także wziąć pod uwagę wszystkie ekscytujące rzeczy, które dzieją się w klubie. To scena imprezowa, więc będzie dużo akcji, zwłaszcza tańców. Fotografowanie poruszających się ludzi może być bardzo trudne, jeśli nie wiesz, jak zrobić to dobrze. Tak więc, jeśli nie chcesz rozmazanych zdjęć, powinieneś rozważyć zapoznanie się ze wszystkimi wskazówkami i sztuczkami, które możesz znaleźć, aby robić dobre zdjęcia w klubach nocnych.

Sprzęt do fotografii w klubach nocnych

Fotografia klubów nocnych różni się od zwykłej fotografii, ponieważ wymaga pracy przy słabym oświetleniu i szybkich ruchach. Istnieją techniki, jak to zrobić dobrze, ale ważne jest również, aby wiedzieć, jakiego aparatu i obiektywu użyć. Osobiste preferencje mają znaczenie, zwłaszcza że nie wszyscy zgadzają się, która marka jest dla nich najlepsza, ale to są podstawy dobrych zdjęć w nocnych klubach: obiektyw od 18 do 50 mm, dobry filtr UV i obiektyw o dłuższej ogniskowej. Ogólnie rzecz biorąc, dobrze jest mieć kilka różnych obiektywów, aby można je było łatwo dopasować do efektu lub sceny, którą chcesz stworzyć.

Pamiętaj, że robisz zdjęcia w zatłoczonych miejscach. Styl Twoich zdjęć pomaga przekazać Twoją wiadomość. Chcesz, aby Twoje zdjęcia uchwyciły prawdziwą istotę klubu nocnego. Nie ukrywaj ani nie maskuj neonów, niesamowitych wibracji, miny i ruchu ludzi na zdjęciach. Twoje zdjęcia nie powinny po prostu przedstawiać uśmiechniętych ludzi pozujących na ciemnym tle. Aby uchwycić odpowiednią atmosferę i nastrój, musisz użyć dużo oświetlenia zewnętrznego. Nie polegaj zbytnio na mocy lampy błyskowej. Najpierw poeksperymentuj ze sceną, próbując różnych kątów, które uchwycą najlepsze światło otoczenia. Możesz także stanąć po bokach lub krawędziach parkietu. Dzięki temu uzyskasz bardziej kolorowe zdjęcia i usuniesz efekty tańczących świateł.

Kilka rzeczy, o których należy pamiętać

Jaki obiektyw do fotografii klubowej?
Jaki obiektyw do fotografii klubowej?

Spacerując po klubie, zwłaszcza na parkiecie, chroń aparat, trzymając go nad głową. Jeśli w klubie są lustra, nie uciekaj od nich. Znajdź sposób na wykorzystanie ich do tworzenia artystycznych ujęć. Upewnij się jednak, że Twoje odbicie nie pojawia się na żadnym zdjęciu. Nie pozwól też, aby lampa błyskowa odbijała się od lustra. Bądź ostrożny. Rozejrzyj się po klubie w poszukiwaniu ciekawych scen do nakręcenia. Jeśli zlecenie dotyczy wydarzenia, nie zapomnij zrobić zdjęć ważnym osobom zaproszonym przez organizatora.

Szukaj ciekawszych scen do kręcenia i nie ograniczaj się do uśmiechniętych i śmiejących się ludzi. Twoi widzowie mogą się łatwo znudzić tego typu materiałami. Twoje zdjęcia powinny być różnorodne. Znajomość prawidłowych ustawień aparatu może również pomóc w uchwyceniu świetnej sceny w klubie nocnym. W rzeczywistości ustawienia zależą od rodzaju klubu nocnego, który fotografujesz. Niektóre kluby są zbyt ciemne, inne zbyt jasne. Niektóre kluby mają różne światła w różnych miejscach. Jeśli klub jest ciemny, ale ma kolorowe światła, najlepiej wybrać czułość ISO z zakresu od 800 do 3200. I odwrotnie, czasy otwarcia migawki powinny wynosić około 1/8 do 1/100 (w zależności od ogniskowej i współczynników przycięcia aparatu).

Pamiętaj, że w nocnym klubie ludzie dużo tańczą i poruszają się, więc musisz użyć wystarczająco krótkiego czasu otwarcia migawki, aby zatrzymać akcję. Jeśli robisz zdjęcia na parkiecie, dostosuj czas otwarcia migawki, ponieważ długie czasy są najlepsze tylko wtedy, gdy nie jesteś na parkiecie, gdzie zwykle jest ciemniej. Zwiększ czas otwarcia migawki, ale tylko nieznacznie. Przysłona powinna wynosić co najmniej f/4 i powinna być zwiększana tylko w razie potrzeby, aby zrobić zdjęcie z większą liczbą osób w kadrze. Pomaga to dodać głębi obiektom, co przekłada się na lepsze ujęcia. Podobnie, jeśli fotografujesz dużą grupę ludzi, konieczna będzie mocniejsza lampa błyskowa.

 

Uwadze polecamy:

 

Niezbędny sprzęt

Zakładając, że masz już zewnętrzną lampę błyskową, która jest tak ważna w fotografii klubowej, pierwszym akcesorium, o którym warto wspomnieć, jest dyfuzor lampy błyskowej mocowany do końcówki lampy błyskowej. Tak naprawdę nie potrzebujesz żadnych nieporęcznych, drogich kul świetlnych. Jeśli chodzi o oświetlenie, nigdy nie należy kierować lampy błyskowej bezpośrednio na fotografowany obiekt, ponieważ spowoduje to nie tylko bardzo ciemne tło, ale także powstanie bardzo ostrych cieni. Zamiast tego, niezależnie od tego, czy fotografujesz w formacie poziomym, czy pionowym, skieruj głowicę lampy błyskowej w górę i odbij światło od sufitu. W miarę zdobywania doświadczenia nauczysz się całkiem nieźle odczytywać otoczenie, czasem nawet odbijając światło od ścian, aby uzyskać różne rezultaty.

About the Author

You may also like these