Masz 20 lat? Te zabiegi są dla ciebie

Masz 20 lat? Te zabiegi są dla ciebie

Masz 20 lat? Te zabiegi są dla ciebie. Nie każda kobieta w bardzo młodym wieku potrzebuje stałej opieki dermatologa i kosmetyczki, ale zdarzają się przypadki, gdy skorzystanie z zabiegów kosmetycznych jest wskazane. Zaniedbania na wczesnym etapie życia, zawsze prowadzą do negatywnych konsekwencji w średnim i zaawansowanym wieku. Czasem też warto skorzystać z oferty salonu piękności wtedy, gdy mamy ochotę na chwilę relaksu w niecodziennej atmosferze.

Zanieczyszczona skóra twarzy

Masz 20 lat? Te zabiegi są dla ciebie

Twarz to nasza wizytówka, dlatego skupienie się na jej pielęgnacji to świetne rozwiązanie w wielu przypadkach. Istnieje sporo komercyjnych środków, dzięki którym jesteśmy w stanie poprawić ogólną kondycję skóry. Jednak czasem zdarza się, że nadmierne używanie pewnych substancji, albo ich nieprawidłowy dobór, sprawiają, że twarz zaczyna reagować w sposób daleki od oczekiwanego. Gdy zbyt często zaczną pojawiać się wągry i zaskórniki, a także wystąpi efekt szybkiego i mocnego przetłuszczenia, wtedy bardzo trudno jest zachować właściwy dystans pomiędzy efektywnym nawilżaniem a walką z dolegliwościami. Zabiegi kosmetyczne u profesjonalisty pomagają we właściwej pielęgnacji i zwalczają problemy związane z zaskórnikami czy łojotokiem. Do najpopularniejszych metod należy mikrodermabrazja wodna, mająca właściwości oczyszczające i odmładzające. Warto też wybrać się na kurację rewitalizującą i dotleniającą, wykonywaną łącznie ze złuszczaniem zrogowaciałego naskórka.

Problem nadmiernego owłosienia

Jeśli w organizmie zaburzona jest gospodarka hormonalna, może dojść do kilku nieoczekiwanych i niechcianych sytuacji. Jedną z nich jest pojawienie się nadmiernego owłosienia, które potrafi sprawić wiele problemów natury higienicznej i estetycznej. Nowoczesna medycyna ma jednak silną broń w walce z niechcianymi włosami, a jest nią laser. O potędze tego sprzętu przekonała się niejedna kobieta, która udała się do gabinetu po kilkudziesięciu kuracjach przeprowadzonych domowymi sposobami. Laser diodowy jest metodą szybką, skuteczną i bezbolesną. Jego moc dobiera specjalista i jest ona różna w zależności od sytuacji i miejsca, które ma zostać poddane depilacji. Taki zabieg kosmetyczny jest niezwykle popularny na całym świecie i wykonuje go większość dobrze wyposażonych gabinetów kosmetycznych. Raz wydane pieniądze pozwalają na redukcję owłosienia w sposób trwały, dzięki czemu wizyty w gabinecie nie trzeba powtarzać.

Niechciany trądzik

Nie każda kobieta ma problem z trądzikiem w młodym wieku, u niektórych problem ten pojawia się dopiero po okresie menopauzy. Jest to jednak zjawisko najczęstsze właśnie w okresie dojrzewania, aż do trzydziestego roku życia. Trądzik potrafi bardzo mocno zepsuć ogólne odczucia estetyczne i sprawić, że kobieta nabiera mnóstwa kompleksów. Jest kilka zabiegów kosmetycznych, które pomagają w usunięciu niechcianego gościa i zniwelowaniu skutków jego wizyty. Do łagodnych metod należy użycie kwasu salicylowego, który polecany jest szczególnie osobom ze skórą mocno zanieczyszczoną i trądzikową. Terapia zapalenia mieszków włosowych wykonywana kwasem salicylowym przynosi wymierne efekty, gdy jest przeprowadzana w sposób ciągły, wedle harmonogramu ustalonego przez specjalistę w gabinecie. Dla osób pragnących szybszych efektów przeznaczona jest pielęgnacja w postaci peelingu kwasem TCA. Jego główną zaletą jest bardzo głębokie oczyszczanie skóry, odbywane przy pomocy złuszczenia skóry i usunięcia martwych tkanek. To rozwiązanie bardzo radykalne, ale przy tym skuteczne – efekt widać już po dwóch dniach od zakończenia kuracji.

Nieestetyczne przebarwienia

Przebarwienia na twarzy to domena seniorek, ale w pewnej formie mogą się one pojawić również w wieku dwudziestu lat. Powodem są najczęściej hormony, ale równie dobrze mogą to być skutki uboczne przyjmowanych leków i innych substancji, lub efekt nieodpowiednich kąpieli słonecznych. Brzydkie plamy potrafią też wystąpić u dziewczyn z cerą trądzikową, jako efekt przebytych stanów zapalnych. Zabiegi kosmetyczne służące usuwaniu przebarwień są szybkie i bezinwazyjne, można je wykonać w profesjonalnych gabinetach estetyczno-kosmetycznych. Pierwsza z metod polega na fotoodmładzaniu laserem, mającym precyzyjne właściwości rozjaśniające. Istnieją też specjalne kremy wybielające, jednak w ich przypadku seria zabiegów obejmuje do ośmiu wizyt w salonie, odbywanych w dwutygodniowych odstępach. W tym przypadku laser wypada zdecydowanie lepiej, tym bardziej, że radzi sobie on zarówno z twarzą, jak i innymi rejonami ciała.

Wizyta u kosmetyczki celem odbycia profesjonalnych zabiegów kosmetycznych to dla dwudziestolatki nie jest rzecz konieczna, ale polecana. Szczególnie wtedy, gry cera wykazuje różnego rodzaju problemy. Dbanie o to, aby wszelkie zmiany skórne się nie rozprzestrzeniały to przede wszystkim dobry pomysł z punktu widzenia estetyki, ale także świetny punkt zaczepienia przy kompleksowym dbaniu o urodę w późniejszych latach. Warto odwiedzić kosmetyczkę choćby celem przeprowadzenia konsultacji, która może wykazać pewne mankamenty skórne i dać odpowiedź na pytanie, jak im zaradzić.

angielski

About the Author

You may also like these