Masz 20 lat? Te zabiegi są dla ciebie

Masz 20 lat? Te zabiegi są dla ciebie

Masz 20 lat? Te zabiegi są dla ciebie. Nie każda kobieta w bardzo młodym wieku potrzebuje stałej opieki dermatologa i kosmetyczki, ale zdarzają się przypadki, gdy skorzystanie z zabiegów kosmetycznych jest wskazane. Zaniedbania na wczesnym etapie życia, zawsze prowadzą do negatywnych konsekwencji w średnim i zaawansowanym wieku. Czasem też warto skorzystać z oferty salonu piękności wtedy, gdy mamy ochotę na chwilę relaksu w niecodziennej atmosferze.

Zanieczyszczona skóra twarzy

Masz 20 lat? Te zabiegi są dla ciebie
Masz 20 lat? Te zabiegi są dla ciebie

Twarz to nasza wizytówka, dlatego skupienie się na jej pielęgnacji to świetne rozwiązanie w wielu przypadkach. Istnieje sporo komercyjnych środków, dzięki którym jesteśmy w stanie poprawić ogólną kondycję skóry. Jednak czasem zdarza się, że nadmierne używanie pewnych substancji, albo ich nieprawidłowy dobór, sprawiają, że twarz zaczyna reagować w sposób daleki od oczekiwanego. Gdy zbyt często zaczną pojawiać się wągry i zaskórniki, a także wystąpi efekt szybkiego i mocnego przetłuszczenia, wtedy bardzo trudno jest zachować właściwy dystans pomiędzy efektywnym nawilżaniem a walką z dolegliwościami. Zabiegi kosmetyczne u profesjonalisty pomagają we właściwej pielęgnacji i zwalczają problemy związane z zaskórnikami czy łojotokiem. Do najpopularniejszych metod należy mikrodermabrazja wodna, mająca właściwości oczyszczające i odmładzające. Warto też wybrać się na kurację rewitalizującą i dotleniającą, wykonywaną łącznie ze złuszczaniem zrogowaciałego naskórka.

Problem nadmiernego owłosienia

Jeśli w organizmie zaburzona jest gospodarka hormonalna, może dojść do kilku nieoczekiwanych i niechcianych sytuacji. Jedną z nich jest pojawienie się nadmiernego owłosienia, które potrafi sprawić wiele problemów natury higienicznej i estetycznej. Nowoczesna medycyna ma jednak silną broń w walce z niechcianymi włosami, a jest nią laser. O potędze tego sprzętu przekonała się niejedna kobieta, która udała się do gabinetu po kilkudziesięciu kuracjach przeprowadzonych domowymi sposobami. Laser diodowy jest metodą szybką, skuteczną i bezbolesną. Jego moc dobiera specjalista i jest ona różna w zależności od sytuacji i miejsca, które ma zostać poddane depilacji. Taki zabieg kosmetyczny jest niezwykle popularny na całym świecie i wykonuje go większość dobrze wyposażonych gabinetów kosmetycznych. Raz wydane pieniądze pozwalają na redukcję owłosienia w sposób trwały, dzięki czemu wizyty w gabinecie nie trzeba powtarzać.

Niechciany trądzik

Nie każda kobieta ma problem z trądzikiem w młodym wieku, u niektórych problem ten pojawia się dopiero po okresie menopauzy. Jest to jednak zjawisko najczęstsze właśnie w okresie dojrzewania, aż do trzydziestego roku życia. Trądzik potrafi bardzo mocno zepsuć ogólne odczucia estetyczne i sprawić, że kobieta nabiera mnóstwa kompleksów. Jest kilka zabiegów kosmetycznych, które pomagają w usunięciu niechcianego gościa i zniwelowaniu skutków jego wizyty. Do łagodnych metod należy użycie kwasu salicylowego, który polecany jest szczególnie osobom ze skórą mocno zanieczyszczoną i trądzikową. Terapia zapalenia mieszków włosowych wykonywana kwasem salicylowym przynosi wymierne efekty, gdy jest przeprowadzana w sposób ciągły, wedle harmonogramu ustalonego przez specjalistę w gabinecie. Dla osób pragnących szybszych efektów przeznaczona jest pielęgnacja w postaci peelingu kwasem TCA. Jego główną zaletą jest bardzo głębokie oczyszczanie skóry, odbywane przy pomocy złuszczenia skóry i usunięcia martwych tkanek. To rozwiązanie bardzo radykalne, ale przy tym skuteczne – efekt widać już po dwóch dniach od zakończenia kuracji.

Nieestetyczne przebarwienia

Przebarwienia na twarzy to domena seniorek, ale w pewnej formie mogą się one pojawić również w wieku dwudziestu lat. Powodem są najczęściej hormony, ale równie dobrze mogą to być skutki uboczne przyjmowanych leków i innych substancji, lub efekt nieodpowiednich kąpieli słonecznych. Brzydkie plamy potrafią też wystąpić u dziewczyn z cerą trądzikową, jako efekt przebytych stanów zapalnych. Zabiegi kosmetyczne służące usuwaniu przebarwień są szybkie i bezinwazyjne, można je wykonać w profesjonalnych gabinetach estetyczno-kosmetycznych. Pierwsza z metod polega na fotoodmładzaniu laserem, mającym precyzyjne właściwości rozjaśniające. Istnieją też specjalne kremy wybielające, jednak w ich przypadku seria zabiegów obejmuje do ośmiu wizyt w salonie, odbywanych w dwutygodniowych odstępach. W tym przypadku laser wypada zdecydowanie lepiej, tym bardziej, że radzi sobie on zarówno z twarzą, jak i innymi rejonami ciała.

Wizyta u kosmetyczki celem odbycia profesjonalnych zabiegów kosmetycznych to dla dwudziestolatki nie jest rzecz konieczna, ale polecana. Szczególnie wtedy, gry cera wykazuje różnego rodzaju problemy. Dbanie o to, aby wszelkie zmiany skórne się nie rozprzestrzeniały to przede wszystkim dobry pomysł z punktu widzenia estetyki, ale także świetny punkt zaczepienia przy kompleksowym dbaniu o urodę w późniejszych latach. Warto odwiedzić kosmetyczkę choćby celem przeprowadzenia konsultacji, która może wykazać pewne mankamenty skórne i dać odpowiedź na pytanie, jak im zaradzić.

angielski francuski niemiecki hiszpański

About the Author

You may also like these