Studio tatuażu

Studio tatuażu

Obecnie studio tatuażu stają się coraz bardziej popularne. Wykonywane są przez osoby w każdym wieku, są coraz bardziej akceptowane w miejscu pracy, a nawet uważane są za sztukę przez osoby starsze. Zrobienie pierwszego tatuażu to bez wątpienia ważny moment i warto zawczasu zdobyć dużo informacji. Zrobienie sobie tatuażu dla kaprysu nie jest tego warte i źle przemyślane, bo może się to dla nas skończyć tragicznie.

Wybieramy studio tatuażu

Wybór odpowiedniego studia tatuażu w Warszawie jest bardzo ważny i może naprawdę wiele zmienić. Jeśli zdecydowaliśmy się na konkretną pracownię, warto zastanowić się, czy jest to profesjonalne miejsce, aby sprawdzić prace artysty i przekonać się, czy podoba nam się jego styl. Jeśli jednak od razu wybierzemy naprawdę dobre studio tatuażu, to powyższe rzeczy to już tylko formalność.

Który tryb wybrać?

Wybrane przez nas wzory pozostają na naszej skórze do końca życia. Podejmijmy decyzję raz na zawsze, jeśli chcemy uniknąć niepotrzebnego stresu, bólu i dodatkowych pieniędzy na usuwanie wzorków (np. laserowe usuwanie tatuaży) lub „wybielanie” naszej skóry. Szczególną uwagę zwracamy na profesjonalizm, higienę, terminowość, cenę i design.

Ile kosztuje tatuaż?

Przy wyborze studia tatuażu głównym kryterium jest oczywiście cena. W profesjonalnym miejscu cena nie jest mała. Dla przykładu cennik sesji całodniowej zaczyna się od 1000 zł, a cennik pojedynczego wzoru zaczyna się od 150 zł. Jeśli ktoś zasugerował, żebyśmy robili tatuaże po niższej cenie, to powinno dać nam to do myślenia. W cenę tatuażu wliczony jest nie tylko talent i czas włożony przez tatuatora, ale także materiały do ​​wykonania wzoru, tusz, nawet prąd i czynsz za studio tatuażu (oczywiście tylko w określonym procencie). Nie powinniśmy oszczędzać na tatuażach. To nie jest coś, czego powinniśmy szukać najtańszego miejsca do zrobienia. Kolejną kwestią jest profesjonalizm studia tatuażu. Im lepszy, tym nowocześniejszy sprzęt ma.

Studio tatuażu

Dziś coraz więcej studiów tatuażu to nie tylko miejsca, w których możemy wykonać tatuaże, ale również miejsca na makijaż permanentny, pedicure, manicure czy przedłużanie włosów. Skoro tatuowanie jest sztuką, warto zastanowić się, czy ludzie w nim wykonujący są naprawdę tak wszechstronni. Na przykład, jeśli mamy malarza, rzadko jest on jednocześnie piosenkarzem, muzykiem i mechanikiem samochodowym. Takie studio tatuażu zasługuje na bardzo dokładne prześwietlenie i sprawdzenie, czy osoby tam pracujące naprawdę wiedzą, czym jest profesjonalny tatuaż. Niestety, miejsca te często pozostawiają ludzi ze złymi projektami tatuaży, krzywymi, brzydkimi napisami lub portretami, które w niczym nie przypominają prawdziwych.

Właściwa higiena

Studio tatuażu
Studio tatuażu

Kolejną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze dobrego studia tatuażu, jest higiena. Jest to bardzo ważne i wpływa na nasze zdrowie. Jeśli obszar, który ma być wytatuowany, jest zakurzony, na krześle znajduje się krew, włosy lub inne plamy, natychmiast się ewakuuj. Profesjonalne studio tatuażu z Warszawy ściśle przestrzega zasad higieny. Znający się na robocie tatuażysta przed wykonaniem tatuażu sterylizuje sprzęt, zakłada czyste rękawiczki i otwiera nową igłę na oczach klienta. Oczywiście, aby wszystko było uporządkowane, klienci muszą również dbać o odpowiednią higienę. Czego powinien unikać i jak dbać o nową sztukę, powinien zapytać tatuażysta. Jeśli jest profesjonalistą, jego odpowiedź nie stanowi problemu. Powinien również wyjść z inicjatywą wyjaśnienia nam niezbędnych rzeczy, jeśli po raz pierwszy siedzimy na krześle w studiu tatuażu.

Czego powinienem unikać ze świeżym tatuażem?

Najpierw kąp się w miejscach z nieczystą wodą (rzeki, jeziora). Unikajmy też basenów. Na tatuaż należy również nałożyć warstwę folii i przez kilka pierwszych dni nakładać specjalną maść. Ponieważ tatuaże muszą do nas pasować, bardzo ważny jest styl tatuażu jaki wybierzemy. W tym celu warto przyjrzeć się pracom różnych artystów, zajrzeć do portfolio. Pamiętaj, tatuażysta to artysta, a jego styl jest wyjątkowy. Niektórzy ludzie są dobrzy w określonych stylach. Kolejną ważną rzeczą jest schemat. To my i tylko my decydujemy, czym ozdobić nasze ciała.

Warto uczynić go wyjątkowym, zamiast kopiować z Internetu. W dobrych i profesjonalnych studiach tatuażu pracownik nie ma problemu z wykonaniem naszych wymarzonych projektów (albo, jeśli nie jest dobry w danym stylu, wyśle ​​nas tam, gdzie projektujemy). Nie dajmy się namówić na wybór jednego z dostępnych w salonie wzorów. Jeśli robimy sobie tatuaż po raz pierwszy, warto wybrać coś mniejszego, aby zobaczyć, jak my i nasza skóra zareagujemy na ten proces. Oczywiście, żeby zrobić sobie tatuaż, trzeba mieć ukończone osiemnaście lat. Osoby niepełnoletnie muszą uzyskać zgodę rodziców. Warto jednak poczekać do pełnoletności, aby decyzja o zrobieniu sobie tatuażu była dobrze przemyślana.

About the Author

You may also like these