Szukasz ciekawego sposobu na ozdobę mieszkania? Wykorzystaj w tym celu sztuczne kwiaty

Szukasz ciekawego sposobu na ozdobę mieszkania? Wykorzystaj w tym celu sztuczne kwiaty

Szukasz ciekawego sposobu na ozdobę mieszkania? Wykorzystaj w tym celu sztuczne kwiaty – to prosty sposób na ozdobienie mieszkania. Nie wszystkie osoby lubią jednak tak tradycyjne rozwiązania jak roślinki w wazonie i doniczce. Odpowiedzią na aktualnie panujące “roślinne” trendy są np. lasy w słoikach. Ale czy kwiaty z materiałów syntetycznych również mogą służyć do kreatywnego zagospodarowania przestrzeni?

W dzisiejszym tekście udowadniamy, że odpowiedź na to pytanie brzmi “tak, jak najbardziej”. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych przykładów domowych ozdób, w których główną rolę grają sztuczne kwiaty. Każdą z tych propozycji można zrealizować samodzielnie, w domowych zaciszu.

Kwiatowa kurtyna

Jeśli dysponujemy jednym dużym pokojem i potrzebujemy wydzielić w nim strefy, mamy kilka opcji. Jedną z nich jest użycie parawanu. Takie rozwiązania mogą prezentować się bardzo gustownie, zwłaszcza gdy wybierzemy dekoracyjny model z wikliny. Niestety eleganckie parawany kosztują bardzo dużo. Na szczęście są prostsze sposoby, które pozwolą zapanować nad przestrzenią. Jednym z nich jest samodzielnie stworzona kurtyna ze sztucznych kwiatów.

Wystarczy zainwestować w cieniutkie żyłki i przykleić ich końcówki do dłuższej żyłki, której końce zaczepimy na dwóch przeciwległych ścianach pokoju. To, jak dużo własnego wkładu chcemy włożyć w zrobienie takiej kurtyny zależy tylko od nas – naszych chęci, zdolności manualnych i czasu. Możemy zdecydować się więc albo na samodzielne zrobienie kwiatów albo kupno gotowych rozwiązań. Następnie takie kolorowe dekoracje wystarczy przykleić do żyłek w dość regularnych odstępach. Kwiaty nie muszą być rozmieszczone bardzo gęsto, bo kurtyna ma jedynie subtelnie oddzielać od siebie przestrzenie, a nie całkowicie je odseparowywać. Taka ścianka działowa w postaci delikatnej kwiatowej ozdoby sprawdzi się we właściwie każdym pomieszczeniu.

Stwórz mini ogród na ścianie

Szukasz ciekawego sposobu na ozdobę mieszkania? Wykorzystaj w tym celu sztuczne kwiaty
Szukasz ciekawego sposobu na ozdobę mieszkania? Wykorzystaj w tym celu sztuczne kwiaty

Nieco innym wariantem od wyżej wspomnianej kwiatowej kurtyny jest przyczepienie roślin do ściany i stworzenia w ten sposób zielonego, roślinnego pola, przywodzącego skojarzenia ze ścianami zieleni w holach eleganckich hoteli i firm. Wiele przedsiębiorstw oferuje całe panele ze sztucznych kwiatów, które można przykleić do ściany i tym samym stworzyć w mieszkaniu piękny ogród. Mankamentem takich profesjonalnych paneli i mat jest ich cena oraz konieczność zmian w obrębie ściany. Oznacza to, że osoby wynajmujące mieszkanie lub takie, które poszukują taniej ozdoby, mogą odrzucić taką opcję. Istnieje jednak bardziej “budżetowy” wariat ściany zieleni.

W wielu sklepach można znaleźć sztuczne rośliny w postaci długiego pnącza. Wystarczy ok. 10 m. (chociaż, im więcej, tym efekt jest lepszy) takiego produktu, aby pięknie ozdobić część ściany nad komodą, nad stołem lub nad biurkiem. Wystarczy opleść sztuczne kwiaty wokół linki, tak, żeby swobodnie z niej zwisały, a następnie zamocować linkę na ścianie. To świetna alternatywa dla obrazów lub tablic korkowych. Z pomocą niewielkich spinaczyków lub szpilek możemy do sztucznych kwiatów przyczepić ulubione zdjęcia lub grafiki, które nas inspirują. Całość zdecydowanie prezentuje się ciekawiej i bardziej intrygująco niż klasyczna, tradycyjna tablica korkowa.

Namaluj obraz… sztucznymi kwiatami

Jeśli znudziły się nam kwiaty w wazonie i poszukujemy bardziej oryginalnej ozdoby, kwiatowy obraz może być strzałem w dziesiątkę. Jego wykonanie nie wymaga talentu plastycznego; trzeba za to zaopatrzyć się sztuczne kwiaty, ramę na kwiaty, wraz z wypełniającą ją podkładką, pistolet na klej oraz klej florystyczny. Największą zaletą samodzielnego stworzenia takiej ozdoby jest możliwość dowolnego wybrania kwiatów. Oznacza to, że niezależnie od wystroju mieszkania i naszych preferencji, mamy szansę stworzyć małe dzieło sztuki, które doskonale odda nasz gust.

Warto zaznaczyć, że we wnętrzu takiej ramki nie muszą znajdować się kolorowe kwiaty, tak bardzo przywodzące skojarzenia z bogatymi bukietami. Tworząc kwiatowy obraz możemy postawić na bardziej minimalistyczne rośliny – mchy, paprocie, lub po prostu kilka liści o atrakcyjnym kształcie. Taki obraz 3D ożywi mieszkanie i z pewnością spotka się z zaciekawieniem naszych znajomych. To kreatywna, nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych roślin doniczkowych. Świetnie sprawdzi się salonach, sypialniach, pokojach dziecięcych, a nawet łazienkach.

Sztuczne kwiaty pod sufitem

Plastikowe rośliny sprawdzą się nie tylko jako obrazy, finezyjne ścianki działowe, czy tablice do przyczepiania fotografii. Z powodzeniem mogą ozdobić również lampy i żyrandole. Modne ostatnio lampy wiszące typu loft często posiadają albo długie kolorowe kable, które kończą się żarówką, albo wzbogacone są w klosze stworzone z metalowych listew, nawiązujących do trójwymiarowych figur geometrycznych. Każda z tych opcji posiada bardzo szerokie możliwości aranżacyjne, bo na kablach lub w przestrzeniach między listewkami można umieścić dowolną ozdobę, również sztuczne kwiaty. Zwłaszcza ta druga opcja może wyglądać ciekawe, budząc skojarzenia z podwieszaną donicą typu makrama, ale w bardziej industrialnym wydaniu.

angielski francuski niemiecki hiszpański

About the Author

You may also like these