Szukasz nietypowego prezentu na święta? Odwiedź sklep z bongo!

Szukasz nietypowego prezentu na święta? Odwiedź sklep z bongo!

Szukasz nietypowego prezentu na święta? Odwiedź sklep z bongo! Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia a z nimi co roczny problem dotyczący zakupu prezentów dla rodziny i znajomych. Skarpety, bielizna czy też kosmetyki to w zasadzie świąteczny klasyk, a często obiekt żartów z nieudanych prezentów. Jak więc zaskoczyć prezentem? Warto poszukać czegoś unikalnego i ciekawego. W tym celu można odwiedzić Bongo sklep internetowy, można znaleźć tutaj prezent, który zaskoczy wszystkich

Oferta sklepów

Szukasz nietypowego prezentu na święta? Odwiedź sklep z bongo! Asortyment w sklepach z bongo jest bardzo szeroki. Oczywiście najpopularniejsze są tam same bonga, ale znaleźć można również wszelkiego rodzaju lufki, tacki czy też młynki. Oprócz standardowych kształtów i rozmiarów, sklepy oferują również bardziej zabawne i zabawne a do tego w kilku rozmiarach. Jest możliwość zakupu bongo wykonane z różnych materiałów, i tak dostępne są ceramiczne, silikonowe, bongo akrylowe czy też najpopularniejsze szklane.

Które wybrać? Z pewnością bongo szklane jest najczęściej kupowanym produktem w sklepach z bongo. Kupujący cenią je ze względu na swoją wytrzymałość, przezroczystość, prostotę obsługi i niezawodność. Jedynym minusem jest łatwość zbicia, nawet przy upadku z niewielkiej wysokości. Kolejnym rodzajem materiału jest akryl, który mocno przypomina bongo szklane – wizualnie bardzo podobne, różnica jest przy dotknięciu.

Dzięki przezroczystości, lekkości i stosunkowo niskiej cenie, jest świetnym wyborem dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z paleniem. Wybierać można jeszcze między ceramiką czy też gumą. W obu przypadkach utrudnieniem może być brak przejrzystości, co utrudnia palenie osobom początkującym. Dodatkowe ceramiczne bongo jest zazwyczaj drogie.

Najciekawszym wyborem jest zakup drewnianego bongo. To idealne rozwiązanie dla pasjonatów palenia a jednocześnie zapalonych fanów natury. Takie bongo nie tylko świetnie wygląda, ale również potrafi połączyć kilka żywiołów – dym, drewno, woda i ogień. Wadą jest to, że stale trzeba pielęgnować taki bongo, nie dbając o nie szybko ulegnie zniszczeniu.

Co to jest bongo?

Oficjalna nazwa to fajka wodna, bongo zaś jest popularnym określeniem na przedmiot do palenia różnego rodzaju ziół i tytoniu. Fani wszelkiego rodzaju palenia mają kilka możliwość by przyjmować ulubione zioła. Obecnie jednym z najpopularniejszych jest palenie z bonga. Sklepy z bongo nie jest trudno znaleźć, w internecie istnieje ich co najmniej kilkanaście oferując produkty z różnego materiału, w różnych rozpiętościach cenowych.

Przed zakupem warto jednak poznać historię fajek wodnych. Sama nazwa fajki wodnej pochodzi już z XVI wieku, a oznacza nie więcej jak nazwę fajni bambusowej powszechnie używanej w Azji południowej. Dziś trudno trafić już na bongo wykonane z bambusa, najpopularniejsze są szklane, akrylowe czy też gumowe. Podstawowym zadaniem bonga jest filtracja dymu przez wodę, dzięki czemu do płuc trafia czystsza wersja palonego produktu, i tak w przypadku palenia tytoniu bongo pomaga usunąć najcięższe toksyny.

Eksperci potwierdzają, że fajki wodne, w których następuje filtracja dymu przez wodę, zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka płuc, bardzo popularnego wśród palaczy. Wszystko dzięki eliminacji aż 90% szkodliwych substancji z palenia.

Jak działa bongo?

Bongo zbudowane jest z kilku części a sama jego obsługa jest bardzo prosta.  I tak w budowie wyróżnić możemy:

  • ustnik znajduje się na końcu górnej części, przykłada się do niego usta by zaciągnąć się dymem,
  • komorę, w której gromadzi się dym przeznaczony do wdychania. Dym jest wcześniej przefiltrowany przez wodę, dopiero wtedy trafia do komory a następnie do płuc,
  • cybuch to miejsca, w którym ubija się susz do palenia. Dolna część zanurzona jest w wodzie i przenosi dym do wody,
  • sprzęgło to otwór w ścianie bonga, który zakrywa się palcem do czasu nagromadzenia dymu w komorze. To również miejsce, którego nie można przekroczyć poziomem wody,
  • dzban to po prostu zbiornik na wodę, w którym następuje oczyszczenie dymu.

Używanie jest równie proste jak budowa. Wystarczy przez ustnik nalać wody do cybuchy. Wystarczy około 2 cm, najlepiej filtrowanej wody w temperaturze pokojowej. Następnie konieczne jest umieszczenia suszu w odpowiednim miejscu. Teraz wystarczy położyć bongo na stabilnym miejscu lub na kolanach, zakryć sprzęgło jednocześnie przykładając usta do ustnika. Po podpaleniu czekasz aż dym wypełni całą komorę wówczas należy wyjąć cybuchę, zwolnić sprzęgło i wziąć głęboki oddech.

Rośnie popularność palenia z bongo

Według badań rośnie w Polsce liczba osób regularnie palących marihuanę i podobne używki. Już dawno obalono mit o szkodliwości marihuany, stąd jej rosnąca popularność. Palacze mają wiele możliwości do jej spożywania od jedzenia do palenia jointów. Coraz więcej z nich wybiera jednak bongo ze względu na przyjemność doznania oraz mniejszą obecność szkodliwych substancji. Warto, więc rozważyć świąteczne zakupy w sklepie z Bongo. Szeroka oferta asortymentu powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie. A taki prezent może zagwarantować wiele wesołych godzin.

angielski

About the Author

You may also like these