Tatuaże są z nami od lat

Tatuaże są z nami od lat

Tatuaże są z nami od lat i mają różne znaczenie. Nie są to już wyłącznie, jak to niektórym się zdaje, oznaki członkostwa w świecie przestępczym i tym podobnych złych rzeczy. Studia tatuażu to miejsca, w których można odnieść wrażenie, że sztuka odgrywa dużą rolę. Dlatego należy zmienić wreszcie swoje myślenie na ten temat i wreszcie przekonać się do tego, że tatuaże nie są niczym nienaturalnym.

Już nie od dziś

Tatuaże nie są niczym nowym i już w różnych kulturach istnieją od setek lat. Ludzie o tym nie wiedzą, dlatego też z góry oceniają tę formę zdobienia ciała, jako coś nowego i negatywnego. Nie warto mieć takiego podejścia, lecz zanim ktoś zbuduje sobie swoje zdanie na ten temat, powinien nieco poznać tę kulturę tatuaży. O studiach tatuażu również można mówić jako o nowych wymysłach, ponieważ kiedyś nie było niczego takiego i ludzie wykonywali tatuaże w domach, szałasach i tak dalej.

W niektórych plemionach, jak możemy się przekonać po obejrzeniu programów przyrodniczych, nadal tatuaże https://www.kora.net.pl/jak-zrobic-dobry-tatuaz-czyli-krotki-przewodnik-jak-zaczac/ mają znaczenie kulturowe i wykonuje się je w dość bolesny i mało sterylny sposób. Lata temu, na niektórych wyspach, tatuaże oznaczały, że młody chłopak stawał się mężczyzną, czy też, że kobieta posiada jakieś osiągnięcia i zdolności.

Dopiero z czasem ludzie ucywilizowani zaczęli interesować się tym tematem i również sami wykonywali sobie tatuaże. Na przykład było tak z marynarzami, którym między innymi zawdzięczamy to, że tatuaże pojawiły się również w naszej kulturze. Z czasem zaczęła ta moda na tatuaż przyspieszać, coraz więcej osób chciało je mieć i tak też przyszło to do Polski, gdzie w latach 90 XX pojawiło się pierwsze, legalne studio tatuażu.

Jak postrzegamy tatuaże?

Nasze zdanie na temat tatuaży bardzo się zmienia. Może to też dlatego, że nie mamy z nimi do czynienia tak długo. Oczywiście ludzie w naszym kraju robili sobie je już od lat i wcale nie było nam do tego potrzebne legalne studio tatuażu, jednak wraz z legalizacją tego interesu, coraz więcej takich miejsc zaczęło powstawać, tatuatorzy wyszli z ukrycia, z piwnic i zaczęli rozpowszechniać tę modę po prostu wśród wszystkich ludzi.

Tatuaże są z nami od lat
Tatuaże są z nami od lat

Głównie przez osoby starsze, tatuaże były i są źle postrzegane. Jednak z biegiem lat to się zmienia i ludzie są wobec nich coraz bardziej tolerancyjni. Tatuaż nie oznacza wcale, że ktoś izoluje się od danych grup społecznych, na rzecz jednej konkretnej. Jak wiedzą osoby pracujące i przebywające w studiach tatuażu, teraz robi się je z różnych, często bardzo osobistych i emocjonalnych powodów. Im młodsze pokolenie, tym zdanie na ich temat na szczęście jest łagodniejsze.

Jeszcze kilka lat temu nawet w szkołach, które przecież miały być tolerancyjne, ostrzegali, by nie robić sobie tatuaży i trzeba było je zasłaniać. Nadal często w studiach tatuażu wykonuje się je w miejscach, które są mało widoczne. Przestrzegano młode osoby między innymi przed tym, by nie robić tatuaży w miejscach widocznych, ponieważ w ten sposób można zrazić do siebie przyszłego pracodawcę. Na szczęście to już się zmienia i teraz nie trzeba się już obawiać, że nie zostanie się przyjętym, jeśli ma się tatuaż.

W dużych firmach nawet na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich ludzie już nie muszą wystrzegać się chodzenia do studia tatuażu, bo po prostu jest to szanowane. Oczywiście każdy powinien pamiętać o tym, jaki zawód wykonywać i czasem naprawdę nie robić tatuażu w miejscu widocznym. Przykładowo, jeśli ktoś pracuje na stanowisku sprzedawcy i jeździ do firm i klientów, to powinien być świadom, jakie są opinie na ten temat i że nie powinien u każdego klienta pokazywać, że ma tatuaż, ponieważ może z góry zostać oceniony negatywnie on, a także firma, dla której pracuje.

Na szczęście w studiach tatuażu pracują na tyle rozsądne osoby, że zanim zaczną robić tatuaż, kilka razy upewniając się, że to na pewno jest to i że będzie to odpowiednie miejsce.

Dlaczego robimy sobie tatuaże?

Ludzie, idąc do studia tatuażu, często wylewają tam przed tatuatorami swoje powody, dlaczego właśnie teraz i dlaczego właśnie ten konkretny wzór. Czasem trafią się naprawdę dziwne i zupełnie nielogiczne powody, które świadczą o tym, że tatuaż nie jest na poważnie przemyślany, jednak niektórzy podchodzą do sprawy z sensem, emocjami i tatuują sobie na ciele coś, co ma dla nich ogromne znaczenie. Może to być jakiś symbol przyjaźni, data śmierci kogoś ważnego, czy też na przykład portret dziecka. Są jednak także tatuaże mniej oczywiste, po których nie da się od razu stwierdzić, o czym ta osoba myśli, robiąc sobie tatuaż.

Tatuaże stają się coraz popularniejsze i jeśli ktoś chciałby w ten sposób naznaczyć swoje ciało w studio tatuażu Lucky Seven, to może śmiało to zrobić, byleby to była decyzja przemyślana.

angielski

About the Author

You may also like these