"Wampirzy lifting" – korzyści z zastosowania osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe to preparat krwiopochodny, pochodzący z krwi ludzkiej lub zwierzęcej. Zawiera zwiększoną ilość płytek krwi, dzięki czemu ma właściwości stymulujące procesy regeneracyjne – dzięki temu osocze bogatopłytkowe w ostatnim czasie znalazło szerokie (a co najważniejsze, skuteczne) zastosowanie w medycynie estetycznej i kosmetologii.

Coraz częściej osocze bogatopłytkowe nazywane jest zamiennikiem dla botoksu. Wynika to z bogatych właściwości regeneracyjnych osocza, dzięki którym skóra wygląda młodziej; alternatywa dla popularnych zabiegów z użyciem botoksu polega przede wszystkim na naturalnym efekcie, jaki zapewnia osocze bogatopłytkowe https://holisticclinic.pl/oferta/lampa-led-lpl/. W przeciwieństwie do botoksu, poddana zastrzykom skóra nie staje się później nieruchoma, a więc nerwy i mięśnie twarzy pracują tak jak wcześniej. Oczywiście nie jest to magiczne rozwiązania na każdą dolegliwość ze skórą; osocze bogatopłytkowe najlepiej poradzi sobie z drobnymi zmarszczkami (likwidacja zmarszczek), przebarwieniami skóry, a także suchą, potrzebującą intensywnego nawilżenia skórą.

Wykorzystanie osocza, czyli wampirzy lifting

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego https://www.klinikadrstachura.pl/oferta/osocze-bogatoplytkowe/ nazywa się powszechnie „wampirzym liftingiem” – wampirzym, ponieważ do zabiegu wykorzystywana jest krew pacjenta. Sam zabieg składa się z kilku etapów; najpierw lekarz pobiera pacjentowi krew, która następnie zostaje odwirowana w specjalnej wirówce, tak żeby oddzielić płytki krwi od czerwonych krwinek (oddziela je jałowy i amorficzny żel).
Do odseparowanego osocza dodaje się następnie czynnik (najczęściej jest to chlorek wapnia), który spowoduje wydzielenie się z płytek cytokin, czyli białek, które stymulują wzrost liczby komórek. Wówczas preparat jest gotowy, aby ponownie wstrzyknąć go pacjentowi. Podanie osocza następuje na jeden z dwóch sposobów: albo poprzez wstrzyknięcie go liniowo wokół zmarszczek, albo wprowadzając go pod skórę wieloma bardzo cienkimi igłami, tak jak przy zabieg mezoterapii.

Zobacz także:

 

Efekty wstrzyknięcia płytek krwi

Płytki skóry, które odpowiadają za proces gojenia się ran, dokładnie tym samym zajmują się po ponownym wstrzyknięciu pod skórę – regenerują skórę, na skutek czego poprawia się jej wygląd. Aby do tego doszło, najpierw następuje stymulacja komórek macierzystych do rozmnażania, a fibroblastów do wytwarzania większych ilości kolagenu, dzięki czemu następuje mocne nawilżenie komórek skóry; powstają nowe naczynia krwionośne.

W wyniku tych wszystkich procesów skóra ujędrnia się i staje się bardziej elastyczna. Poprawia się jej ukrwienie, następuje wygładzenie zmarszczek. Z tego właśnie powodu wampirzy lifting wykorzystywany jest do wypełniania okolic oczu, kurzych łapek, szyi, dekoltu, fałd nosowo-wargowych, a nawet dłoni, więc nie tylko samych okolic twarzy.
Dodatkową zaletą stosowania zastrzyków z osocza bogatopłytkowego jest powstrzymanie procesu łysienia, jako że osocze stymuluje również komórki odpowiedzialne za porost włosów; w efekcie włosy nie tylko rosną szybciej, ale również stają się gęstsze. To bardzo podobny zabieg to popularnej mezoterapii.

Długie utrzymywanie się efektu odmładzania

Po wykonaniu zabiegu z użyciem płytek krwi przez kolejne pół roku nie trzeba wykonywać innych zabiegów na twarz z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki liftingowi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przez sześć miesięcy skóra będzie jędrna i elastyczna, a także mocno nawilżona, dzięki czemu inne zabiegi będą zwyczajnie niepotrzebne. Również, pół roku to okres, przez jaki zazwyczaj utrzymują się efekty „wampirzego liftingu”.

Kto nie powinien stosować wampirzego liftingu?

Jako że podczas zabiegu nie tylko używa się krwi, ale i jest on w jakimś stopniu inwazyjny, istnieje długa lista przeciwwskazań, przy których pod żadnym pozorem nie można się decydować na wstrzyknięcie osocza wysokopłytkowego. Należą do nich: choroby krwi, choroby nowotworowe, infekcje, zmiany ropne skóry, opryszczka; na „wampirzy lifting” nie powinny się także umawiać osoby w ciąży oraz te, które korzystają z wypełniaczy z kwasu hialuronowego, jako że kwas źle reaguje w połączeniu z tym zabiegiem.
Ze względu na lecznicze właściwości, osocze wykorzystywane jest nie tylko w medycynie estetycznej. Służy także przy leczeniu wszelkiego rodzaju urazów (stawów, mięśni, ścięgien itp.), schodzeń stawów, w tym chorób zwyrodnieniowych, a nawet złamań. Dodatkowo przyspiesza proces gojenia się tkanek.

Mimo że medycyna estetyczna z wykorzystaniem osocza krwi zaskarbiła sobie szeroko grono fanów, zwłaszcza wśród kobiet, wciąż wielu lekarzy podchodzi do „wampirzego liftingu” bardzo sceptycznie https://holisticclinic.pl/oferta/przeszczep-wlosow-metoda-fue/. Krytyka wiąże się przede wszystkim z możliwymi powikłaniami po zabiegu: może przyczynić się do powstawania chorób immunologicznych czy zatorów. Prawdą jest, że przy inwazyjności zabiegu łatwo o niechciane konsekwencje, z tego względu należy korzystać wyłącznie z usług doświadczonych, rekomendowanych lekarzy medycyny estetycznej. Do znalezienia odpowiedniej kliniki najlepiej posłuży czytanie w Internecie opinii poprzednich klientów.

angielski