Warszawa podolog

Warszawa podolog

Warszawa podolog: każda osoba w swoim życiu borykała się z problemem odcisków i dyskomfortu stopy. Wiele osób wie, czym są odciski rdzeniowe, międzypalcowe, wrastające paznokcie, pogrubienie i deformacja płytki paznokcia. Nie wszyscy jednak wiedzą, że problemy te wiążą się z deformacją stóp i można i należy je rozwiązać udając się do gabinetu podologa.

Problemy ze stopami rozwiązuje podolog w Warszawie

Podologia to specjalizacja z dziedziny kosmetologicznej, która zajmuje się badaniem i pielęgnacją schorzeń stóp i paznokci, a także korekcją zdeformowanych lub zaatakowanych płytek paznokciowych. Podolog w Warszawie specjalizuje się w profilaktyce chorób stóp, specjalnym pedicure podologicznym oraz poradach dotyczących prawidłowej pielęgnacji paznokci. To nie tylko zabiegi higieniczne stóp i paznokci, ale również metody terapeutyczne stosowane w rozwiązywaniu problemów takich jak choroby grzybicze skóry i paznokci, nadmierne rogowacenie, popękane stopy, modzele, zgrubienia paznokci, wrastające paznokcie. Jako narzędzia wykorzystywane są frezy o różnych modyfikacjach, co sprawia, że zabieg jest bezbolesny, a także pozwala na szybkie i pełniejsze wyeliminowanie twardej warstwy rogowej naskórka (odciski, modzele).

Przyczyny wizyt u podologa w Warszawie

Grzybica paznokci

Grzybica paznokci – choroby grzybicze skóry stóp i paznokci. Objawy: zdeformowana płytka paznokcia, przebarwienia paznokci, suchość skóry, łuszczenie, pęknięcia. Niestety współczesna medycyna oferuje metody leczenia chirurgicznego (usuwanie) i zachowawcze (zmiękczające), co w pierwszym przypadku jest bardzo bolesne, a w obu przypadkach prowadzi do dalszego wrastania paznokci. Podolog w Warszawie podczas zabiegu na zmienionej chorobowo części płytki paznokcia korzysta z frezów, dokładnie ją oczyszczając, aby nie doszło do rozprzestrzenia się grzybicy na inne obszary. Podolog wykonuje również protetykę paznokci a do tego celu wykorzystuje specjalne żele przeciwgrzybicze i masy, co razem przeciwdziała dalszemu namnażaniu się grzybów.

Nadmierne rogowacenie naskórka (hiperkeratoza)

Nadmierne rogowacenie naskórka powoduje tworzenie się twardej warstwy rogowej, która powstała w wyniku deformacji stopy, nacisku buta na określone obszary stóp i stawów palców, z naruszeniem metabolizmu i odżywienia skóry. Zabiegi wykonywane przez podologa w Warszawie są idealne dla osób z takimi problemami, ponieważ umożliwiają bezbolesne eliminowanie części pogrubionej na stopie, nie obciążając, ale rozwiązując ich problem. Pedicure podologiczny odbywa się za pomocą jednorazowych nasadek ceramicznych, zamiast kąpieli stosuje się płynne zmiękczacze.

Co na popękane stopy zaproponuje podolog w Warszawie?

Popękane stopy są najczęstszą wadą skóry w obecności infekcji grzybiczej, utraty elastyczności skóry, której często towarzyszy stan zapalny. Podolog obrabia krawędzie pęknięć za pomocą frezarki, po czym pęknięcie jest polerowane. Nakładana jest odpowiednia się maść przeciw pękaniu pięt. Zabieg ten sprzyja szybkiemu gojeniu i odbudowie skóry.

Jak podolog w Warszawie usuwa odciski rdzeniowe?

Odciski rdzeniowe to szorstka, okrągła formacja z głębokim korzeniem pośrodku. Zwykle występuje między palcami, a także na tylnej powierzchni stawów międzypaliczkowych palców lub na podeszwie. Takie zmiany skórne powstają w procesie mechanicznego działania, deformacji stopy. Jest to jeden z najczęstszych i najbardziej bolesnych problemów ze stopami. Najskuteczniejszą metodą usuwania jest metoda wiercenia za pomocą specjalnego zestawu frezów, którymi podolog w Warszawie usuwa odciski. Po usunięciu zrogowaciałych modzeli międzypalcowych lub stawowych stosuje się korektory w celu uniknięcia tworzenia się nowych modzeli.

Problem wrastających paznokci usuwa podolog w Warszawie

Warszawa podologWrastający paznokieć (onychokryptoza) jest częstym problemem, w którym płytka paznokcia wrasta w boczną krawędź fałdu paznokciowego. Najczęściej występuje na zewnętrznej krawędzi dużego palca. Wałek palca zaczyna się zaogniać, ropieć, pojawia się obrzęk, zaczerwienienie i zaczyna się silny ból. Jeśli nie zostaną podjęte żadne działania, problem może rozwinąć się w przewlekły proces zapalny, a jeśli nie zostanie odpowiednio leczony, choroba powraca. Co podolog w Warszawie wykorzystuje do korekcji wrastającego paznokcia?

Pierwszą metodą jest tamponada w postaci małych opatrunków które są nasączone odpowiednim preparatem dezynfekującym i umieszczane między paznokciem a tkanką miękką. Innym sposobem jest zastosowanie klamry ortonyksyjnej, czyli klamry drutowej której zamocowanie polega na zahaczeniu jej pod płytką paznokcia. Paznokieć odzyskuje prawidłowy kształt. Innym rodzajem są klamry klejone na paznokieć w postaci paska plastikowego lub metalowego. Osiągane jest wyprostowanie paznokcia. Inne metody to kostka Arkady i rekonstruktor. Niwelowanie wrośniętego paznokcia polega na jego podniesieniu a następnie skorygowaniu kształtu i pokryciu go akrylową masą.

Celem pedicure podologicznego jest zidentyfikowanie problemu, wyeliminowanie objawów i ewentualnie przyczyn. Niestety nie wszystkie osoby z takimi objawami są świadome istnienia podologa w Warszawie i możliwości wykonania takiego zabiegu.

About the Author

You may also like these