O czym należy pamiętać rozwodząc się?

Rozstania dwojga ludzi, którzy do tej pory byli ze sobą w związku, bez wątpienia nie należą do łatwych. Sytuacja dodatkowo się komplikuje, jeżeli dwójka osób żyła ze sobą w związku małżeńskim. Wówczas nie wystarczy samo odejście od siebie, ale konieczny jest również rozwód. Sam fakt tego, że obca osoba ma zdecydować o ustaniu małżeństwa, może być dla wielu osób trudny do zniesienia, a nawet upokarzający. Jeżeli więc nasze małżeństwo rozpada się, chcąc nie chcąc, musimy odpowiednio przygotować się do tego procesu.

Zatrudnij dobrego prawnika.

Niestety niezbyt wiele osób decyduje się na rozwód https://www.rozwod-warszawa.pl/adwokat-rozwod-praga.html bez orzekania o winie. Jeżeli jednemu z małżonków zależy na uzyskaniu rozwodu z orzeczeniem o winie, obie strony powinny skorzystać z usług prawników. Najlepiej byłoby wybrać osobę, która specjalizuje się w prawie rodzinnym oraz w sprawach rozwodowych. Kwestią, która wzbudza wiele emocji jest również podział opieki nad małoletnimi dziećmi. Strona, która walczy o to, by dzieci zostały przy niej, może nie poradzić sobie bez wsparcia profesjonalisty. Największy wybór kancelarii prawnych będziemy mieli rzecz jasna w dużych i prężnie rozwijających się miastach. Poszukiwania warto byłoby rozpocząć od przejrzenia stron internetowych poszczególnych kancelarii prawnych. Dzięki informacjom tam zawartym dowiemy się, jacy prawnicy pracują w danej kancelarii. Poznamy również cenniki usług specjalistów, których postanowiłem zatrudnić. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług konkretnego prawnika, zapoznajmy się z opiniami klientów, którzy skorzystali z jego pomocy. Im większa ilość pozytywnych opinii, tym większe szanse na to, że prawnikowi uda się uczynić zadość naszym oczekiwaniom.

Pamiętaj, że z powodu rozstania cierpią dzieci.

     Para, która posiada potomstwo musi mieć na uwadze, że rozwód nie pozostanie bez wpływu na ich pociechy. Niestety, w przeważającej większości przypadków jest to wpływ niekorzystny. Rozstający się rodzice nierzadko prowokują kłótnie, a czasami dochodzi nawet do rękoczynów. Dzieci są zaś bardzo wrażliwe i nie powinny być świadkami przemocy psychicznej czy fizycznej w rodzinie. Obserwacja tego rodzaju zjawisk w bardzo niekorzystny sposób może odbić się na psychice dziecka, zwłaszcza jeśli jest ono małe. Dobrze byłoby więc, gdyby rozwodząca się para potrafiła rozstać się w sposób kulturalny, choćby ze względu na swoje dzieci. Za wszelką cenę warto więc unikać kłótni, a wszelkie kwestie związane z nadchodzącą rozprawą rozwodową dobrze byłoby omawiać na spokojnie. Oczywiście nie jest to łatwe, zwłaszcza dla strony, która jest porzucana. Rzadko bywa bowiem tak, że decyzja o rozstaniu jest wspólna. Rodzic, który nie chce rozwodu nie powinien również buntować dziecka przeciwko swojemu partnerowi. Może to bowiem stawiać pociechę w bardzo trudnym położeniu. Dziecko czuje się bowiem związane emocjonalnie z obojgiem rodziców, ale nierzadko poczucie obowiązku każde mu trzymać stronę tego rodzica, który nie chce rozstania. Drugi z rodziców jest natomiast obwiniany o rozpad rodziny. Pogorszeniu mogą więc ulec relacje z ojcem lub matką, która podjęła ostateczną decyzję o zakończeniu swojego małżeństwa. Warto pamiętać o tym, że dzieci mogą nie poradzić sobie z rozstaniem rodziców, nawet jeśli ci rozstają się w zgodzie. Jeżeli dostrzeżemy, że nasza pociecha ma trudności z zaadaptowaniem się do nowej sytuacji, szczerze z nią porozmawiajmy. Warto wytłumaczyć dziecku, że zawsze będzie mogło utrzymywać kontakt z obojgiem rodziców, bez względu na to z którym z nich zamieszka po rozwodzie.

Jak emocjonalnie poradzić sobie z zakończeniem małżeństwa?

Rozwód http://adwokat-seidel.pl/prawnik-saska-kepa/ jest szczególnie trudny dla małżonka, który go nie chce. Nierzadko bowiem zdarza się, że jedna z będących w związku osób porzuca tę drugą dla kogoś innego. Przyczyną rozpadu małżeństwa może być również odkrycie romansu przez jednego z partnerów. Zdradzona osoba może czuć się zraniona, w efekcie czego bardzo często dochodzi do rozstania. Niezmiernie trudny jest również rozwód spowodowany przemocą różnego rodzaju. Osoby, które mają trudności w radzeniu sobie z emocjonalnymi skutkami rozpadu małżeństwa, powinny skorzystać z profesjonalnej pomocy. Świetnym pomysłem będzie udanie się na spotkanie z psychologiem. Czasami dla uzyskania poprawy, wystarczający będzie udział w kilku sesjach. Nierzadko jednak konieczne jest podjęcie psychoterapii długoterminowej. Ulgę może przynieść również udział w spotkaniach grup wsparcia. Można na nich poznać osoby, które również przeżyły koszmar rozpadającego się małżeństwa. Wymiana doświadczeń może pomóc oswoić się z porzuceniem oraz daje szansę na zawarcie nowych znajomości. Jeżeli jednak wyżej wymienione formy pomocy nie przynoszą efektów, należy skorzystać z pomocy psychiatrycznej. Przedłużająca się rozpacz po rozpadzie małżeństwa może być bowiem depresji, która jest poważną, często zagrażającą życiu chorobą. W trudnych momentach warto pamiętać o tym, że rozwód https://adwokat-seidel.pl/specjalizacja/rozwody-warszawa/ nie przekreśla naszej szansy na szczęśliwe życie oraz na spotkanie nowej miłości, z którą zechcemy spędzić resztę naszego życia.