Przeprowadzka – ile zapłacisz za godzinę usług profesjonalnej firmy?

Przeprowadzka - ile zapłacisz za godzinę usług profesjonalnej firmy?

Jeżeli planujesz przeprowadzkę i masz do zabrania dużo rzeczy osobistych, mebli czy też sprzętów, np. lodówkę lub pralkę, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Przeprowadzka – ile zapłacisz za godzinę usług profesjonalnej firmy? Firmy takie posiadają w swojej ofercie nie tylko transport załadunku z jednego punktu do drugiego, ale często także pakowanie, noszenie czy też montaż.

Ceny uzależnione są od dystansu, miejscowości oraz tego, z jakich udogodnień chcemy skorzystać. Jak wybrać najlepszą firmę przeprowadzkową? Ile kosztuje godzina pracy takiej firmy? Z jakich dodatkowych usług możesz skorzystać? Z czym mogą być związane dodatkowe opłaty? Tego wszystkiego dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Godzinowe koszty wynajmu profesjonalnej firmy

Wybór odpowiedniej firmy, która spełni wszystkie nasze oczekiwania, nie należy do najłatwiejszych. Należy bowiem zwrócić uwagę nie tylko na oferowane ceny, ale także na to, jakie usługi oferuje konkretna firma. Firmy, które działają na rynku od dłuższego czasu posiadają spore doświadczenie, gdyż z ich usług korzystają nie tylko osoby prywatne, ale także przedsiębiorcy. Wynajmowane są one np. przy przeprowadzkach biur czy też przy przeprowadzkach firm. Jak firmy naliczają opłaty? Otóż koszty związane są przede wszystkim z tym, ile godzin potrzebne jest na wykonanie konkretnej usługi. Pozostałe czynniki, które mają wpływ na cenę, to: odległość od jednego punktu do drugiego, czas trwania załadunku oraz użycie dodatkowych urządzeń. Koszty wzrastają również, kiedy w grę wchodzi przeprowadzka poza granicę danego miasta lub przeprowadzka międzynarodowa.
W przypadku usług wykonywanych na terenie kraju wynajęcie auta, wraz z kierowcą, który pomoże przy załadunku i rozładunku, to koszt około 60-80zł za godzinę. Ceny przy większej ilości osób kształtują się następująco:

  • 2 pracowników – od 90 do 100 zł za godzinę,
  • 3 pracowników – od 120 do 130 zł za godzinę,
  • 4 pracowników – około 200 złotych za godzinę.

przeprowadzki-cena-SzczecinNależy wziąć jednak pod uwagę fakt, że firmy często podają minimalny czas trwania przeprowadzki – zazwyczaj są to dwie godziny. Tak więc nawet jeżeli przeprowadzka zajmie nieco ponad godzinę trzeba będzie zapłacić podwójną stawkę. Jeżeli natomiast nie lubisz się pakować i przeprowadzać, to możesz skorzystać z usługi oferowanej przez wiele firm istniejących obecnie na rynku, która to obejmuje: pakowanie, transport mebli z wniesieniem oraz rozpakowanie i montaż. Związana jest ona jednak z dodatkowymi kosztami – nawet około 300 złotych za godzinę wykonywania usługi.

Dodatkowe koszty związane z wynajmem firmy przeprowadzkowej

Podane powyżej ceny to średnie koszty usług wykonywanych w dni robocze od godziny 8:00 do 18:00. Jeżeli natomiast planujesz przeprowadzkę w weekend musisz liczyć się z tym, że możesz zapłacić nawet 50% więcej. Dla wielu firm liczy się także piętro – wraz ze wzrostem kondygnacji rośnie cena wykonywanej usługi. Zazwyczaj przedsiębiorstwa, które posiadają wysokie lub średnie ceny wliczają przeprowadzkę do trzeciego piętra w koszt całkowity – pobierając opłatę w wysokości kilkunastu złotych za każde kolejne piętro. Sprawa ma się nieco inaczej w przypadku tańszych firm, gdyż tam opłata dodatkowa za każde piętro może wynosić nawet 50 złotych.

Polecamy przeprowadzki :

Kolejnym czynnikiem, który ma znaczący wpływ na cenę jest liczba kilometrów, jaką musi pokonać samochód dostawczy. Są one bardzo istotne zwłaszcza poza obrębem miasta. Jeżeli przeprowadzasz się poza granicę danego miasta, np. na przedmieścia lub do pobliskiej miejscowości, to możesz się spodziewać dodatkowej opłaty w wysokości około 2 złotych – za każdy przejechany kilometr. Kilometry te liczone są w obie strony – obejmując przyjazd i powrót. W sytuacji, kiedy przeprowadzasz się z jednego miasta do innego to cena za każdy kilometr oscyluje w granicach 2 złotych i 50 groszy – podobnie jak w przypadku usługi wykonywanej poza obrębem miasta również liczona jest w dwie strony. Dodatkowe opłaty mogą być związane także z kartonami do przeprowadzki. Dużo firm posiada w swojej ofercie możliwość wcześniejszego dowozu kartonów – w cenie około 4-5 zł za sztukę. Niektóre firmy wypożyczają natomiast bezpłatnie kosze i skrzynki.

Średnie koszty przeprowadzki w dużych miastach

Poniżej przedstawiono uśrednione koszty przeprowadzi w trzech dużych, polskich miastach.

  • Warszawa –  ok. 130 zł za godzinę z kierowcą, dwoma pracownikami i samochodem. Przeprowadzka 20 m³ dobytku zajmie od 2 do 4 godzin.
  • Kraków – ok. 120 zł za godzinę pracy. Minimum 2 godziny zlecenia. Do dyspozycji dwaj pracownicy i jeden samochód transportowy.
  • Wrocław – ok. 100 zł za auto z kierowcą lub auto z kierowcą i dwoma pomocnikami za 130 zł. Minimalny czas przeprowadzki to 2 godziny.

Jak widać koszty te są do siebie zbliżone. Podobne są także zasady działania, bowiem firmy zazwyczaj określają minimalny czas trwania przeprowadzki – który wynosi najczęściej 2 godziny. Reguły takie ustalane są po to, aby przewóz mebli, urządzeń czy innych domowych rzeczy był opłacalny z punktu widzenia firmy przeprowadzkowej.

LIDERPAK przeprowadzki
ul. Siennicka 25B
80-758 Gdańsk
511 835 132
www.liderpak.pl
Krasnal Przeprowadzki
Aleja Wiśniowa 36a
53-137 Wrocław
536 284 408
www.przeprowadzki-wroclaw-24.pl

About the Author

You may also like these