Samochody z wypożyczalni na różne okazje

Samochody z wypożyczalni na różne okazje

Samochody z wypożyczalni na różne okazje. W ostatnich latach bardzo popularny zrobił się trend wypożyczania sprzętów użytkowych, zamiast kupowania ich na własność. Dotyczy to zarówno drobnych przedmiotów, jak i zaawansowanych i drogich sprzętów, takich jak auta. Wypożyczalnie samochodów stały się bardzo popularne, a większe firmy tego typu oferują pełne spektrum aut, które są normalnie dostępne na rynku. 

Jakość aut z wypożyczalni

Niektórzy obawiają się, że biorąc auto z wypożyczalni, dostanie się wybrakowany lub uszkodzony egzemplarz. W praktyce jest to jednak niedopuszczalne, gdyż w interesie każdej firmy jest to, aby auto sprawdzało się dobrze, tak by nie było później jakichkolwiek reklamacji. Wypożyczalnie samochodów oferują auta w pełni przygotowane do jazdy, po regularnych przeglądach oraz z wykonywanymi na bieżąco, niezbędnymi czynnościami serwisowymi.

Dbałość o dobry stan auta jest w ekonomicznym interesie wypożyczalni, więc o tę kwestię klienci nie muszą się wcale martwić. Udając się do wypożyczalni, często można spotkać się z możliwością znalezienia aut pochodzących ze wszystkich, dostępnych na rynku segmentów. Aktualnie na rynku funkcjonują wypożyczalnie, które zajmują się najmem zarówno kompaktowych samochodów osobowych, jak i aut dedykowanych do użytku firmowego, takich jak samochody ciężarowe.

Taki stan rzeczy sprawia, że wypożyczalnie samochodów kierują swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i właścicieli firm. Ci drudzy skorzystają na takiej ofercie podwójnie, gdyż pełną kwotę, za którą wynajmuje się samochód, można wrzucić w koszty prowadzenia działalności gospodarczej, co sprawia, że przy okazji można przeprowadzić optymalizację podatkową, co w przypadku zakupu auta na kredyt, nie jest możliwe.

Zobacz również:

Rodzaje aut w wypożyczalniach

Wśród klientów indywidualnych największą popularnością cieszą się klasyczne sedany oraz auta w zabudowie typu kombi. Są to idealne auta do wyjazdów w dłuższe trasy, a także dobrze spisujące się w mieście. W tym drugim przypadku nie zawsze są jednak polecane, gdyż do jazdy w zakorkowanych miastach bardziej poleca się mniejsze, kompaktowe auta z segmentu A. Są one niemalże zawsze na wyposażeniu wypożyczalni, a koszt ich wynajęcia jest znikomy, gdyż przeważnie wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych za jedną dobę. Są to świetne propozycje, jeśli ktoś szuka samochodu zastępczego na chwilę, gdyż jego auto uległo awarii i czeka się na jego odbiór z serwisu.

Wypożyczalnie samochodów mają szerokie spektrum opcji silnikowych, więc mając wybór, warto dobrać silnik adekwatny do swoich potrzeb. Wynajmując auto do podróżowania po mieście, można wybrać auto z niewielkim silnikiem benzynowym, który idealnie sprawdzi się w mieście. Jeśli dana wypożyczalnia oferuje taką możliwość, warto też spróbować modnych w ostatnich latach samochodów hybrydowych, które idealnie spisują się w mieście ze względu na swoją wygodę użytkowania w korkach, dynamikę jazdy, a także niskie koszty eksploatacji.

Jakie auto wybrać w dłuższe trasy?

Wybierając się w dłuższą trasę lepiej zdecydować się na auta typu sedan, kombi albo SUV. Będą one o wiele wygodniejsze, na drogach ekspresowych i autostradach, a jeśli wynajmuje się auto do celów biznesowych, to nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że wyglądają o wiele bardziej reprezentacyjnie. Jako że wypożyczalnie samochodów dysponują szeroką gamą silników, wynajmując auto do przemierzenia dłuższych tras, najbardziej opłacalne będzie wybranie stosunkowo mocnego silnika diesla, który zdecydowanie lepiej sprawdzi się w trasie niż mały silnik benzynowy.

Wybierając się zaś w trudny teren, na przykład na Kaszuby, do województwa świętokrzyskiego lub w góry, warto zastanowić się nad wypożyczeniem auta z napędem na cztery koła. Wypożyczanie aut ma tę niekwestionowaną zaletę, że można sobie wynająć auto na każdą okazję, dokładnie takie, jakie akurat jest potrzebne. W przypadku aut terenowych warto z tej możliwości skorzystać, gdyż wybierając się w górzyste regiony Polski, zwłaszcza w miesiącach zimowych, napęd na wszystkie koła może znacząco ułatwić poruszanie się.

Sportowe i luksusowe auta w wypożyczalniach samochodów

wynajem auta sportowego

 Wypożyczanie aut na kilka dni ma również taką zaletę, że można sobie pozwolić na nieco lepsze auto, a nawet na takie, na które trudno by było sobie pozwolić, kupując je na własność. Nawet luksusowe limuzyny i auta mocno usportowione nie są aż tak drogie w kontekście najmu krótkoterminowego, jak mogłoby się wydawać.

Dobrze wyposażone wersje prestiżowych limuzyn to koszt zaledwie kilkuset złotych za dobę. To samo dotyczy aut sportowych, choć ich ceny niekiedy mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych za dobę, ale dotyczy to jedynie bardzo drogich aut, o kilkuset konnych silnikach znanych z torów wyścigowych. Z całą pewnością, jeśli ktoś może sobie pozwolić na taki luksus, jest to godne rozważenia, jednak warto zachować pewną dozę wstrzemięźliwości, i nie wolno zapominać, że ostatecznie to wynajmujący auto ponosi za nie pełną odpowiedzialność.

angielski

About the Author

You may also like these