Zabiegi chirurgii plastycznej

Zabiegi chirurgii plastycznej

Zabiegi chirurgii plastycznej – jeszcze do niedawna chirurgia plastyczna zarezerwowana była tylko dla najbogatszych. Korzystały z niej gwiazdy filmowe i żony biznesmenów. Dzisiaj, kiedy każdemu zależy na pięknym wyglądzie z dobrodziejstw takich zabiegów korzysta wiele osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Wiele wad naszego ciała powoduje ogromne kompleksy, które doprowadzają do utraty pewności siebie a często i nawet do depresji . Akceptacja własnego ciała jest bardzo istotna, więc jeśli mamy możliwość skorygowania wady, która utrudnia nam życie to dlaczego mamy z niej nie skorzystać.

Korekcja biustu

Chirurgia plastyczna chyba najczęściej jest kojarzona z operacjami biustu. Panie bardzo często nie są zadowolone ze swoich piersi, które mają być ich wizytówką. Najczęściej narzekają oczywiście na ich rozmiar, ale również na kształt i jędrność. Niestety często po karmieniu czy po prostu w wyniku starzenia skóry piersi opadają i nie wyglądają już tak estetycznie, jak w latach młodości. A żadna kobieta nie chce mieć biustu zwisającego na brzuch. Piersi każdej kobiety są zupełnie inne, dlatego na rynku dostępnych jest mnóstwo implantów, które można dopasować do budowy i kształtu każdej kobiety. Czym są te magiczne implanty, o których tak wiele się mówi, ale niewiele się wie na ich temat? Są to takie torebki wypełnione silikonem lub roztworem  soli fizjologicznej. Mają one kształt okrągły lub bardziej anatomiczny przypominający łezkę.

Kobiety, które chcą się poddać operacji korekcyjnej biustu muszą się oczywiście wybrać do specjalistycznej kliniki. Chirurgia plastyczna poradzi sobie z każdym problemem, z którym pojawimy się u lekarza. Oczywiście, żeby móc się poddać takiej operacji musimy być zdrowi. Dlatego na początek zlecane są badania ogólne, które mają zobrazować stan ogólny pacjentki. Przed zabiegiem wybierane są oczywiście implanty i miejsca nacięć, w których zostaną one umieszczone. Po operacji pacjentki poddawane są rekonwalescencji. Muszą nosić specjalne biustonosze i zbytnio się nie forsować. Po jakimś czasie dochodzi do zdjęcia szwów i można się cieszyć z nowego pięknego biustu, który wygląda jak naturalny.

Walka z cellulitem

Wiele kobiet uważa, że walka z cellulitem jest bezsensowna. Liczne zabiegi, masaże, smarowanie specjalistycznymi kremami, dieta i katorżnicze ćwiczenia często nie przynoszą zbyt widocznych rezultatów. Dlatego tu również z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Pozwala to na skuteczną walkę z pomarańczową skórką, która jest zmorą większości kobiet. U wielu pań jest ona widoczna nawet z daleka, co nie pozwala się czuć komfortowo. Szczególnie, kiedy chcemy dobrze się prezentować na wakacjach w stroju kąpielowym to cellulit odbiera nam radość z idealnej sylwetki. Dlatego też ratunkiem w takich sytuacjach są zabiegi laserowe wykonywane w klinikach. Jest to bardzo mało inwazyjny zabieg, dlatego wiele kobiet się na niego decyduje. Raz wykonany zabieg pozwala cieszyć się z doskonałych efektów.

Zabieg laserowy najczęściej ma opóźnione efekty. Działa on w wewnętrznych warstwach skóry, których procesy powodują rozbicie tkanki tłuszczowej. Dlatego nie dziwmy się, że prawdziwe efekty przyjdą dopiero po około 3 miesiącach a spokojnie utrzymają się nawet do 12 miesięcy od wykonania  zabiegu. Usługa pozwala na całkowite usunięcie cellulitu, bądź przy bardzo zaawansowanej pomarańczowej skórce na znaczną redukcję. Najważniejsze, że taki zabieg jest bezinwazyjny. Jedynym skutkiem ubocznym mogą być niewielkie zaczerwienienia, które zniknie po kilku dniach. Dlatego panie tak chętnie decydują się właśnie na taką formę walki z cellulitem.

Liposukcja

Zabiegi chirurgii plastycznejChirurgia plastyczna to również doskonały sposób na walkę z dodatkowymi kilogramami. Często nawet po diecie i ćwiczeniach w wielu miejscach pozostaje tłuszcz, który trudno zredukować. Stąd zarówno panie jak i panowie poddają się zabiegom laserowym, które mają za zadanie ujędrnić skórę a także ją obkurczyć i usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej. Najczęściej pacjenci decydują się na taki zabieg, by usunąć nadmiar tłuszczu z brzucha i talii, poprawić jędrność brzucha po porodzie, czy wysmuklić uda i pośladki. Takie zabiegi nie wymagają również leżenia w szpitalu. Wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym, dlatego już następnego dnia spokojnie można wrócić do pracy. Niektórzy pacjenci odczuwają niewielkie dolegliwości, gdy znieczulenie przestanie działać. Jednak nie jest to jakiś poważny ból, który będzie przeszkadzał w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Wiele osób decyduje się właśnie na takie zabiegi, gdyż efekt który można osiągnąć jest bardzo szybki i spektakularny. Wiele osób ma szczególne problemy z jedną częścią ciała i mimo ćwiczeń i diety nie są w stanie odpowiednio wyrzeźbić danej partii. I tu właśnie z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. Zajmuje się konkretną częścią i to w bardzo szybki sposób. Niewiele osób wie, że liposukcja laserowa używana jest również w przypadkach nadmiernej potliwości. W trakcie zabiegu uszkadza się gruczoły potowe, co jest dużym ratunkiem dla osób zmagających się z tą dolegliwością.

angielski

About the Author

You may also like these